לאחר סערת הטונה ברשת "ארומה תל אביב", אין ספק שהרעלות מזון הפכו לנושא שמדאיג לא מעט אנשים. אנחנו לא רוצים להלחיץ, אבל מקרה שקרה לאחרונה באנגליה ממחיש גם הוא כמה כדאי לנו לבחור היטב היכן ומה אנחנו אוכלים בחוץ. גבר בן 39 נותר משותק מהצוואר ומטה לאחר שאכל עוף שלא בושל כראוי, במקרה של הרעלת מזון שגרמה לתגובה גופנית נדירה.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

הכל קרה בדצמבר שנה שעברה, בזמן שריצ'רד ג'קסון היה בביקור בלונדון ואכל במסעדות שונות. כשהוא החל להבחין שהוא מתקשה ללכת, הוא החליט לפנות לייעוץ רפואי. "מצבי התדרדר במהירות ותוך 24 שעות לא הייתי מסוגל להשתמש בזרועותיי ואף לבלוע", סיפר בריאיון לתקשורת הבריטית. הוא מוסיף כי הוא סבל מהזיות ואיבד את הכרתו כמה פעמים. הרופאים בהתחלה התקשו להבין מה הבעיה, אך הם הבינו שהם צריכים לפעול במהירות.

>> כך ארוחה במסעדה עלולה להיות סכנת חיים

המערכת החיסונית תקפה את חוט השדרה

"הועברתי לטיפול נמרץ, חיברו אותי למכונת הנשמה והכניסו אותי לתרדמת במשך עשרה ימים, כדי להעניק לי את הסיכויים הטובים ביותר להישרדות ולתת לרופאים זמן להבין מה מתרחש". הרופאים גילו כי המערכת החיסונית של ריצ'רד תקפה את חוט השדרה שלו והותירה אותו משותק מהצוואר ומטה. לאחר שהתעורר, הוא החל לאט לאט להחזיר לעצמו את התנועה בגפיו ועם הזמן גם לא הזדקק יותר למכונת הנשמה וצינורות ההזנה. עם זאת, הוא איבד מסת שריר משמעותית ושרירי הליבה שלו היו חלשים במיוחד. לכן נאלץ להיכנס לתהליך שיקום ממושך.

עוד ב-mako בריאות:
>> מטריד: כך מומחים משערים שניראה עוד 20 שנה
>
> רוצים לשפר את חיי המין? נסו את המשחק הזה
>
> דיאטנית: תתרחקו מהתוספת הזאת לסלטEdit item

אמנם מקרה זה של הרעלת מזון שהובילה לתגובה חריפה של המערכת החיסונית נגד הגוף בהחלט נדיר, אך כדאי להכיר את התסמינים של הרעלת מזון, כדי לקבל את הטיפול המתאים בהקדם, לפני שהמצב עלול להחמיר. התסמינים להרעלת מזון לרוב כוללים בחילות, שלשולים, הקאות, חום גבוה (38 מעלות ומעלה) והתכווצויות בבטן. הרעלות מזון בדרך כלל לא מהוות סכנת חיים, אך לעתים נדירות הן עלולות להוביל לתגובות חמורות של המערכת החיסונית, כמו אלרגיה או כמו במקרה של ריצ'רד.

>> ובמקום ה-1 ברשימת המאכלים שעושים קלקול קיבה: עוף

ריצ'רד עוד לא השתקם במאת האחוזים, אך הוא בהחלט בדרך לשם ומספר כי המוסד השיקומי סייע לו רבות להגיע לתנועה כמעט מלאה. "תוך פחות מחודשיים הם לימדו אותי כיצד לאכול, לשבת, לדבר ברור, להתיישב בכיסא הגלגלים בכוחות עצמי, לעמוד ולצחצח שיניים והכי חשוב – לחזור ללכת".