בבית המשפט השלום בתל אביב הורשע היום השחקן והבמאי אסי דיין במסגרת הסדר טיעון בתקיפה ובאיומים. דיין ובת זוגו בת ה-33, שהגישה נגדו את התלונות, התפייסו והתנשקו בתום הדיון. דיין אמר על ההיריון של בת זוגו: "נעשה בדיקה, ואם יתברר שבבטנה של זוגתי יש את בני - לא אתכחש לכך".

דיין הורשע באיום בסכין, תקיפה ואיומים. סעיף המבוא לפיו הנתקפת היתה בהריון בעת האירוע - הוסר, וכך גם סעיף התקיפה בסכין.

בכתב האישום המקורי שהוגש לבית המשפט, הואשם תחילה דיין בתקיפה, גרימת חבלה ואיומים. על פי כתב האישום, תקף דיין בשלושה אירועים שונים את בת זוגו לחיים, הנמצאת בשלבים מוקדמים להריונה. הוא גרם לה לחבלות קשות בפניה ובידיה, תוך שהוא מאיים על חייה. במקרה נוסף הוא מואשם כי תקף אותה תוך שהוא מחזיק סכין מטבח בידו. על פי הסדר הטיעון, דיין הודה והורשע רק במקרה אחד של תקיפת בת זוגו.

אסי דיין (צילום: חדשות 2)
דיין. הורשע בתקיפה ובאיומים | צילום: חדשות 2

דיין הודה בחקירתו באירועים המיוחסים לו ואמר: "האיום עם הסכין היה רק לדוגמה, ולא התכוונתי לרצוח אותה. נתתי לה מכה ולא אגרוף. אם הייתי נותן אגרוף זה היה נראה אחרת. אמרתי לה שאם היא תמשיך אני אקח סכין וארצח אותה".

עו"ד איתי בן-נון מהסנגוריה הציבורית, המייצג את דיין אמר בתום הדיון: "אנחנו סבורים שכתב האישום מצומצם בגלל סעיפים שהוסרו ביוזמת התביעה", אמר. "כיום מצבו של אסי טוב יותר לאחר שהתנקה מכמויות הריטלין. בקרוה נראה אותו כותב, עובד, יוצר וחוזר להופיע".

המשיך להטריד

לפני כחודש שוחרר דיין למעצר בית בפונדק 101 של כושי רימון בדרך לאילת, בעקבות המלצת שירות המבחן בעניינו. חוות הדעת הפסיכיאטרית שהוצגה בבית המשפט מצאה אותו כשיר לעמוד לדין ולא מסוכן לציבור. עוד נכתב בחוות הדעת כי "המשיב סובל מהפרעת אישיות גבולית, חוסר יציבות רגשית, סף גירוי ותסכול נמוכים ונטייה להרס עצמי".

אך המרחק לא הרתיע את דיין והוא המשיך לנסות ליצור קשר עם בת זוגתו. רק יממה לאחר ששוחרר ניסה דיין ליצור קשר עם חברתו שמיהרה להגיש תלונה על כך במשטרה. על פי התלונה, דיין ניסה להתקשר אליה לפחות בשתי הזדמנויות שונות מאז ששוחרר. כמה שעות לאחר מכן נעצר אסי דיין שוב, והפעם בחשד שהפר את תנאי מעצר הבית.

בדיון בית המשפט לאחר מעצרו השני בתוך יומיים, נקבע כי דיין ישוב לרצות את מעצר הבית בפונדק של כושי רימון. בנוסף להחלטתו מתח בית המשפט ביקורת נוקבת על המשטרה. "אם דיין לא היה VIP הוא לא היה נעצר", אמר השופט, והתנצל בשם המערכת. "אם הוא לא היה ידוען המשטרה לא היתה שולחת ניידת מתחנת מסובים עד הפונדק".

 אסי דיין - כתבות נוספות:

המתלוננת: אסי דיין ממשיך להטריד אותי

דיין שוחרר למעצר בית: צריך לאשפז את המדינה

בת הזוג: "הוא רדף אחרי עם סכין"

אסי דיין מסניף מול המצלמה

אסי דיין משחק אותה אלוהים

אסי דיין מתגעגע לאבא שלו