השחקן והבמאי אסי דיין שוחרר הבוקר למעצר בית מלא בפונדק של כושי רימון, זאת בעקבות המלצת שירות המבחן בעניינו - כך קבע בית משפט השלום בתל אביב. על דיין השוהה במעצר מזה כחודש ישגיחו חברו כושי רימון, אחיו אהוד, וחבר של המשפחה.

סניגורו של דיין בירך על ההחלטה ואמר: "דיין נמצא במצב קשה במעצר". לאחר צאתו מבית המשפט אמר דיין בחיוך: "צריך לאשפז את המדינה ולעצור אותה".

"המשיב נשלח בתחילה לקבלת חוות דעת פסיכיאטרית ונמצא כשיר לעמוד לדין", ציין השופט עידו דרויאן בהחלטתו. "באותה חוות דעת נמצא המשיב כמי שסובל מהפרעת אישיות גבולית, חוסר יציבות רגשית, סף גירוי ותסכול נמוכים, נטייה להרס עצמי, אימפולסיביות וחוסר שיפוט, הגורמים לשימוש בחומרים פסיכואקטיביים ומועצמים על ידם".

מה תעשה אצל כושי רימון? "בירות"

אסי דיין הגיע לבית המשפט מסופר ומגולח - שלא כמו בדיונים הקודמים, אך נראה מנותק מהמתרחש באולם המשפט. כושי רימון שישמור על דיין במעצר הבית אמר לחדשות 2 באינטרנט: "אני מורגל בשמירה על עצורים, לאסי יהיה אצלי טוב". אחיו של דיין, אהוד, אמר בהומור: "אסי עוד יתגעגע לאבו כביר, פונדק רימון זה מקום עם 40 מעלות בצל".

לאחר שקרוביו הפקידו את הערבויות, יצא אסי דיין מבית המשפט, מלווה באימו ובמקרוביו. את המעצר סיכם דיין כ"מעניין-משעמם" וכשנשאל מה ייעשה בפונדק המרוחק אמר:"בירות. סתם, אני הולך לכתוב, יש לי הרבה עבודה, אני מביא את המחשב".

בשיחה חטופה שערך עם העיתונאים סביבו, הגדיר דיין את כושי רימון בתור האדם הנפלא ביותר בעולם וסיפר שהם מכירים באמצעות אחיו של דיין שעבד אצל כושי. לאחר מכן, התעניין דיין בנושא העבריין הבכיר שנעצר אמש, ושאל מדוע העיתונאים לא הולכים לסקר את הפרשה הזאת.

עוד נודע לחדשות 2 כי המתלוננת נגד דיין הגישה לפני יומיים תביעת לשון הרע נגד רות דיין, אמו של אסי, בטענה שקראה לה "מלשנית" בכלי התקשורת ואמרה כי הילד בבטנה "אינו הילד של אסי". עורכת דינה של המתלוננת, אילת אפיק חכמון, אמרה לחדשות 2 באינטרנט כי הם מצרים על שיחרורו של דיין.

בית המשפט: דיין רגוע ושולט בעצמו

לפני כחודש האריך בית המשפט את מעצרו של דיין בחודש נוסף עד לקבלת תסקיר מבחן בעניינו. "המתלוננת היתה אוחזת בו בציפורניה על ידי כך שהיתה מספקת לו ריטלין, והוא היה מעוניין להתרחק ממנה", טען בדיון סניגורו של דיין, עו"ד איתי בן-נון והציע חלופת מעצר בפונדק של כושי רימון. בית המשפט לא נענה בדיון הקודם לבקשה האריך את מעצרו של דיין בחודש לקבלת תסקיר מבחן.

השופט ציין הבוקר כי מחוות הדעת הפסיכיאטרית ומתסקיר שירות המבחן, עולה כי: דיין מצוי בתקופת רגיעה ובשליטה בעצמו, הוא מודע היטב למצבו, ולא צורך את תרופת הריטלין, לה מיוחסים חלק מהסימפטומים וההתנהגויות אותם הוא מפגין, ונתון בטיפול תרופתי פסיכיאטרי מבוקר.

"שירות המבחן ממליץ עקרונית לשקול שחרורו של המשיב לחלופה המוצעת בפונדק 101 בדרך לאילת", ציין השופט. "ראשית, מדובר על מקום רחוק מאוד באופן המקטין את הסיכון למתלוננת. שנית, המשיב כיום אינו עסוק במתלוננת, כך שלא מדובר במקרה מאותם מקרים בהם מתקשים בני הזוג, או הנאשם לבדו, להתנתק מהקורבן, עניין שברגיל מעצים את הסיכון".

"אינני מקבל את טיעונו של התובע המלומד, לפיו לאור מצבו הנפשי של המשיב, מסוכן הוא לכל אדם", הדגיש השופט. "המשיב אינו עול ימים, ולמרבה הצער גם בעיותיו אינן חדשות, ועם זאת - מעולם לא הואשם המשיב ולא הורשע בתקיפת אדם, ולו גם בעבירת איומים. כך, לא ניתן לטעון כי למשיב נטייה אלימה, שבאה לידי ביטוי בין אם בפיכחון ובין אם תחת השפעת חומר פסיכואקטיבי כלשהו".

כתב אישום נגד דיין על תקיפה

תקיפה, גרימת חבלה ואיומים - אלה הם סעיפי האישום המרכזיים נגד הבמאי והשחקן אסי דיין. כתב האישום נגד דיין הוגש בשבוע שעבר לבית משפט השלום בתל אביב.

מכתב האישום עולה כי בשלושה אירועים שונים תקף דיין את בת זוגו בת ה-33, הנמצאת בשלבים מוקדמים להיריונה. דיין מואשם כי גרם לה לחבלות קשות בפניה ובידיה, תוך כדי שהוא מאיים על חייה. במקרה נוסף הוא מואשם כי תקף אותה תוך שהוא מחזיק סכין מטבח בידו.

לטענת המשטרה, הראיות מתבססות על עדות המלוננת, תמונות חבלותיה, עדויות של בני משפחת דיין ועדותו של הפסיכולוג של המתלוננת, שהיה הראשון לשמוע על האירוע לאחר אחד האיומים שהשמיע דיין כלפי המתלונת.

דיין מכחיש: "לא נתתי לה אגרוף"

אסי דיין (צילום: חדשות 2)
אסי דיין בימים יותר טובים | צילום: חדשות 2

על פי כתב האישום, ב-27 למרס תקף דיין את זוגתו בביתו בתל אביב. דיין דחף את המתלוננת לאחר ויכוח שהיה ביניהם, ולאחר מכן נטל סכין מטבח ונופף בה מולה. בהמשך הערב אף רדף אחריה תוך שהוא אוחז בסכין ומאיים עליה כי "ישחט אותה וכי לא תצא משם חיה". לאחר מכן המשיך לתקוף אותה ופצע אותה בידה הימנית.

יום לפני כן ריתק דיין את זוגתו לספה, חבט בפניה ומשך בשערה. מהתקיפה נגרמה למתלוננת חבלה סביב עינה השמאלית. עוד עולה מכתב האישום כי לפני מספר חודשים, בעת שהיו השניים בנמל תעופה באיטליה, הפיל דיין את זוגתו לקרקע ובעט בה בכל חלקי גופה פעמים רבות עד שהופיעו סימנים כחולים על גופה.

על פי בקשת המעצר עד תום הליכים, דיין הודה בחקירתו באירועים המיוחסים לו ואמר: "האיום עם הסכין היה רק לדוגמה, ולא התכוונתי לרצוח אותה. נתתי לה מכה ולא אגרוף. אם הייתי נותן אגרוף זה היה נראה אחרת. אמרתי לה שאם היא תמשיך אני אקח סכין וארצח אותה".

בשבת לפנות בוקר הגיעה חברתו למשטרה כשעיניה נפוחות ממכות, והתלוננה שעברה התעללות. "הוא חבט בי בפנים, עם אגרופים, רדף אחרי עם סכין מטבח", סיפרה המתלוננת לחדשות 2. "הוא הרביץ לי עם הסכין, שרט אותי קצת, עד שנמלטתי מהבית. הוא היה אחרי והיו שכנים באופק, אז הוא נסוג".

היסטוריה של עבירות סמים

בשנת 2004 נעצר דיין ונחקר במשרדי היחידה המרכזית של משטרת מחוז תל אביב בחשד שהשתמש בסם מסוג קוקאין. דיין הודה וטען כי עשה זאת לשימוש עצמי בלבד. דיין נעצר אז בעקבות מעצרו של מי שנחשד כסוחר הסמים שלו.

סוחר הסמים טען בחקירתו כי "דיין הוא הלקוח הכי גדול" שלו. המשטרה חשדה כי סוחר הסמים נהג למכור את הקוקאין במחיר מופקע של 500 שקל לגרם, ולכן מרבית לקוחותיו היו אנשים אמידים באופן יחסי.

דיין (64), נחשב לאחד מאנשי הקולנוע הישראלים המשפיעים ביותר, וכן לאחד מהשחקנים הבולטים בקולנוע ובטלוויזיה בישראל בשנות האלפיים. בין הסרטים החשובים ביותר שכתב וביים: "גבעת חלפון אינה עונה" ו"שלאגר".

אסי דיין - כל הכתבות:

בת הזוג: "הוא רדף אחרי עם סכין"

אסי דיין מסניף מול המצלמה

אסי דיין משחק אותה אלוהים

אסי דיין מתגעגע לאבא שלו