הבמאי והשחקן אסי דיין ממשיך לעשות כותרות: שופט בית משפט השלום בתל-אביב ציון קפאח שיחרר הבוקר למעצר בית, בפעם השנייה בתוך יומיים, את דיין ומתח ביקורת נוקבת על המשטרה. "אם הוא לא היה VIP הוא לא היה נעצר", אמר השופט, והתנצל בשם המערכת. "אם הוא לא היה ידוען המשטרה לא היתה שולחת ניידת מתחנת מסובים עד הפונדק"

דיין נעצר אתמול בחשד שהפר את תנאי מעצר הבית אליו נשלח.לטענת המשטרה הוא יצר קשר עם בת זוגו לשעבר אשר בתקיפתה הוא נאשם, למרות שבית המשפט אסר עליו לעשות כן. בית המשפט קבע כי דיין ישוב לרצות את מעצר הבית ב"פונדק 101" של כושי רימון."השב"ס אסר עליי להתראיין, תעזבו אותי במנוחה", אמר דיין.

עו"ד איתי בן-נון, סניגורו של דיין אמר לאחר הדיון:"כל העניין הזה לעצור את אסי שוב ללילה מיותר במעצר, כדי לשחררו באותם התנאים היתה מיותר כמו שאמר השופט ציון קפאח שהביע את צער המערכת על המהלך. לא צריך להזהיר את אסי שאסור לו להתקשר למתלוננת, הוא מודע לכך היטב, ולא נטען שהוא שוחח עמה".

עורכת הדין של המתלוננת, אילת אפיק חכמון אמרה בתגובה להחלטת בית המשפט: "אנו מצרים על כך ששם משפחתו של דיין משיחק לטובתו, ובית המשפט לא ראה דברים לגופו של עניין. 24 שעות לאחר שיחרורו מחלופת המעצר, הוא ביזה את החלטת בית המשפט והתקשר שוב למתלוננת".

שוחרר למעצר בית - ונעצר שוב

אתמול, יממה לאחר שחרורו של אסי דיין למעצר בית אצל חברו כושי רימון ב"פונדק ה-101" - מתברר כי הריב עם בת זוגו שהוליד את כתב האישום נגדו, עדיין לא הסתיים.

המתלוננת נגד אסי דיין, חברתו לחיים לשעבר, הגישה אתמול תלונה במשטרה לפיה דיין ממשיך לנסות וליצור עימה קשר, למרות ההגבלות החמורות שהוטלו עליו ע"י בית המשפט ששיחרר אותו למעצר בית. על פי התלונה, דיין ניסה להתקשר אליה לפחות בשתי הזדמנויות שונות מאז ששוחרר. כמה שעות לאחר הגשת התלונה נעצר שוב אסי דיין.

עורכת הדין של המתלוננת, עו"ד אילת אפיק-חכמון, מסרה בתגובה כי "עצם העובדה שדיין התקשר אליה מראה שהוא לא מסוגל לעמוד בדרישות מעצר הבית, ולכן מן הראוי שבית המשפט יחזיר אותו לבית המעצר בהקדם".

דיין נאשם בתקיפה, גרימת חבלה ואיומים

תקיפה, גרימת חבלה ואיומים - אלה הם סעיפי האישום המרכזיים נגד הבמאי והשחקן אסי דיין. מכתב האישום עולה כי בשלושה אירועים שונים תקף דיין את בת זוגו בת ה-33, הנמצאת בשלבים מוקדמים להיריונה. דיין מואשם כי גרם לה לחבלות קשות בפניה ובידיה, תוך כדי שהוא מאיים על חייה. במקרה נוסף הוא מואשם כי תקף אותה תוך שהוא מחזיק סכין מטבח בידו.

לטענת המשטרה, הראיות מתבססות על עדות המלוננת, תמונות חבלותיה, עדויות של בני משפחת דיין ועדותו של הפסיכולוג של המתלוננת, שהיה הראשון לשמוע על האירוע לאחר אחד האיומים שהשמיע דיין כלפי המתלונת.

דיין מכחיש: "לא נתתי לה אגרוף"

אסי דיין במצב לא טוב (צילום: חד2)
הסאגה לא נגמרת. אסי דיין | צילום: חד2

על פי כתב האישום, ב-27 למרס תקף דיין את זוגתו בביתו בתל אביב. דיין דחף את המתלוננת לאחר ויכוח שהיה ביניהם, ולאחר מכן נטל סכין מטבח ונופף בה מולה. בהמשך הערב אף רדף אחריה תוך שהוא אוחז בסכין ומאיים עליה כי "ישחט אותה וכי לא תצא משם חיה". לאחר מכן המשיך לתקוף אותה ופצע אותה בידה הימנית.

יום לפני כן ריתק דיין את זוגתו לספה, חבט בפניה ומשך בשערה. מהתקיפה נגרמה למתלוננת חבלה סביב עינה השמאלית. עוד עולה מכתב האישום כי לפני מספר חודשים, בעת שהיו השניים בנמל תעופה באיטליה, הפיל דיין את זוגתו לקרקע ובעט בה בכל חלקי גופה פעמים רבות עד שהופיעו סימנים כחולים על גופה.

על פי בקשת המעצר עד תום הליכים, דיין הודה בחקירתו באירועים המיוחסים לו ואמר: "האיום עם הסכין היה רק לדוגמה, ולא התכוונתי לרצוח אותה. נתתי לה מכה ולא אגרוף. אם הייתי נותן אגרוף זה היה נראה אחרת. אמרתי לה שאם היא תמשיך אני אקח סכין וארצח אותה".

בשבת לפנות בוקר הגיעה חברתו למשטרה כשעיניה נפוחות ממכות, והתלוננה שעברה התעללות. "הוא חבט בי בפנים, עם אגרופים, רדף אחרי עם סכין מטבח", סיפרה המתלוננת לחדשות 2. "הוא הרביץ לי עם הסכין, שרט אותי קצת, עד שנמלטתי מהבית. הוא היה אחרי והיו שכנים באופק, אז הוא נסוג".

לצפייה בקטעי הוידאו החמים של השבוע

אסי דיין - כתבות נוספות:

המתלוננת: אסי דיין ממשיך להטריד אותי

דיין שוחרר למעצר בית: צריך לאשפז את המדינה

בת הזוג: "הוא רדף אחרי עם סכין"

אסי דיין מסניף מול המצלמה

אסי דיין משחק אותה אלוהים

אסי דיין מתגעגע לאבא שלו