האם המרעיבה ילדה אמש בן שנולד כפג. הוא נולד בבית החולים "ביקור חולים" הסמוך לשכונת מאה שערים. גורמים בסביבתה ציינו כי היא הועברה לפגייה בביקור חולים, כיוון שזו נחשבת לפגייה המשוכללת ביותר בירושלים. יילד אותה המנהל הרפואי של בית החולים - רפי פולק. לפי דברי הרופאים, הסיבה לכך שהתינוק נולד טרם הזמן, היא מה שעבר על האם בחודשים האחרונים.

הרב פרויליך, המלווה את האם מתחילת הפרשה אישר את דבר הלידה ואמר אמש הערב לחדשות 2 באינטרנט: "אפשר לברך מזל טוב".

אין זו הדרמה היחידה בפרשה זו: ילדיה של האם המרעיבה הוברחו ללונדון ביום רביעי בשעות הצהריים. שלושת מילדיה של האם המתעללת נסעו לנתב"ג והמריאו לשדה התעופה הית'רו בלונדון, שם ישהו אצל סבם. באתר "כיכר השבת" ציטטו את הרב אברהם פרוילך שאמר: "הם יצאו לנוח ולהירגע ממה שקורה פה". לדבריו, לא בטוח אם ישובו גם לאחר שתשכח הסערה התקשורתית.

בשל הברחתם של הילדים מהארץ, נקראו הערבים שחתמו על שחרורה של האם לדיון דחוף בבית המשפט ביום ראשון הקרוב. לפי דיווחים באתרי האינטרנט של הקהילה החרדית, המשפחה טוענת שעדכנה את גורמי הרווחה בנסיעת הילדים, אך לא את הפרקליטות. לדברי המשפחה, הדבר אינו עומד בניגוד לחוק, כיוון שנגד הילדים לא היה צו עיכוב יציאה מהארץ.

גורמים במשרד המשפטים מביעים דווקא סיפוק מן המצב כרגע ומציינים כי מטרתם להרחיק את האם מילדיה בצורה כזו או אחרת הצליח. הגורמים הביעו חשש שמא האם תנצל זאת בעצמה ולכן מתכוונים להחמיר עם תנאי הערבות שלה ושל בנה ח', המהווה דמות מרכזית בכתב האישום.

הפרקליטות מברכת: "הפרדת הילדים - לטובתם"

ניתקה את ילדה ממכונת ההזנה (צילום: שלמה אשכנזי)
"יציאתם של הילדים לחו"ל - לטובתם" | צילום: שלמה אשכנזי

מהפרקליטות נמסר בתגובה, כי יציאתם של שלושת ילדיה של האם הינה כדין. "הפרקליטות מברכת על הפרדת הילדים מאמם וסבורה כי הדבר הוא לטובתם. הבקשה לבית המשפט הוגשה בשל העובדה שהמפקחים שהיו אמורים לעדכן את בית המשפט לא עשו כך. בנוסף מבקשת הפרקליטות להוסיף תנאים מגבילים על האם".

לפני כחודש, עם פתיחת משפטה של האם המואשמת בהרעבת בנה, קבע בית המשפט העליון כי היא לא תופרד מילדיה ותורשה להתגורר עמם בבית המשפחה בשכונת מאה שערים. עם זאת, התנה בית המשפט את ההחלטה בכך שהאם תביא את ילדיה לביקורת רופא, שלוש פעמים בשבוע, בנוכחות שירותי הרווחה.

בינתיים, שוהה האם בתנאי מעצר בית מוחלט ובפיקוח מלא של ארבעה מפקחים, 24 שעות ביממה. היא לא תחויב, בשלב זה, בהשתתפות בטיפול מכל סוג שהוא.האם מכחישה את העבירות המיחסות לה, ותנסה - יחד עם עורכי דינה - לשכנע את השופטים כי מצבו הבריאותי של הילד הייתה תולדה ישירה לטיפולים וההחלטות הרפואיות שהתקבלו בבית החולים הדסה בנוגע אליו.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק