לאחר אינספור מהומות, מריבות, הכפשות, ושלושה חודשים לאחר שנעצרה, החל היום משפטה של האם המכונה "האם המרעיבה". בית המשפט העליון קבע כי האם החשודה בהרעבת בנה לא תופרד מילדיה ותורשה להתגורר עמם בבית המשפחה בשכונת מאה שערים. עם זאת, התנה בית המשפט את ההחלטה בכך שהאם תביא את ילדיה לביקורת רופא, שלוש פעמים בשבוע, בנוכחות שירותי הרווחה.

בינתיים, תשהה האם בתנאי מעצר בית מוחלט ובפיקוח מלא של ארבעה מפקחים, 24 שעות ביממה. היא לא תחויב, בשלב זה, בהשתתפות בטיפול מכל סוג שהוא.

בצהריים, התייצבה בבית משפט המחוזי בירושלים האם המואשמת בכך שהתעללה בבנה בן ה-3 והרעיבה אותו עד כדי סיכון חייו. האם מכחישה את העבירות המיחסות לה, ותנסה - יחד עם עורכי דינה - לשכנע את השופטים כי מצבו הבריאותי של הילד הייתה תולדה ישירה לטיפולים וההחלטות הרפואיות שהתקבלו בבית החולים הדסה בנוגע אליו.

משפט האם המרעיבה (צילום: עמית ולדמן)
"האם המרעיבה", היום בבית המשפט | צילום: עמית ולדמן

האם הנאשמת, שהגיעה לבית המשפט בליווי קרובי משפחה, האזינה בפנים חתומות לאישומים הכבדים המיוחסים לה, ובראשם התעללות בקטין חסר ישע - בנה ח'. בסיום הדיון דחתה השופטת את תגובת ההגנה לאישומים עד לתאריך ה-16 בנובמבר.

האישום: התעללות בקטין חסר ישע

"הילד המורעב" משתחרר מבית החולים (öéìåí: חדשות 2)
הילד לאחר ששוחרר מביה"ח | öéìåí: חדשות 2

בחודש אוגוסט הוגש כתב אישום חמור נגד האם הכולל בתוכו סעיף "התעללות בקטין בידי אחראי". העונש המרבי שעלול להיגזר על האם מירושלים הוא תשע שנות מאסר.

כתב האישום נגד האם מגולל, עמוד אחר עמוד, מסכת של תיאורים מזעזעים שהאם כביכול ביצעה. כתב האישום קובע חד משמעית כי "עקב התנהגותה האמורה של הנאשמת נעצר תהליך גדילתו של ח', ובשלב מסוים אף חלה ירידה ממשית במשקלו עד שנשקפה סכנה לחייו".

הנושא המרכזי שהאם מואשמת בו הוא הרעבה. כתב האישום מפרט כיצד נהגה האם, פעם אחר פעם, לעשות הכל כדי להכשיל את ניסיונות הזנת הילד. בין היתר נכתב בכתב האישום כי "בכמה מועדים שאינם ידועים במדויק למאשימה, מנעה הנאשמת מח' (בנה המורעב) מזון, חרף תחנוניו".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק