האם המרעיבה מירושלים (צילום: חדשות 2)
האם בבית המשפט, ארכיון | צילום: חדשות 2

"במכלול הראיות שהוגשו לתיק בית המשפט קיימת תשתית ראייתית המבססת סיכוי סביר להרשעת האם בעבירות המיוחסות לה בכתב האישום" - כך קבע בצהריים שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, משה רביד, בעקבות דיון על תנאי מעצרה של "האם המרעיבה", בתחילת השבוע.

בהחלטתו קבע השופט כי אין להקל בתנאי המעצר של האם בשל העובדה כי היא עלולה להיות מסוכנת לכל ילדיה, ולא רק לילד ח', בו היא נאשמת כי התעללה והרעיבה.

"לאור החשד כי פגעה גם בילדיה האחרים, בנסיבות בהן טרם נעשתה בדיקה של גורמי המקצוע, קיים חשש למסוכנות רחבה יותר שאינה מצומצמת רק לח'. בהעדר שיתוף פעולה של המשיבה בקיום החלטות בית המשפט, עלול הדבר לחזק המסקנה האפשרית כי המשיבה מסוכנת גם לשאר ילדיה" - ציין השופט בהחלטתו.

מנגד, טענה האם כי מצבו של ח' אינו תולדה של התעללות מכוונת של המשיבה, אחרת גם ארבעת ילדיה האחרים היו סובלים ממצב דומה, אלא של מחלה וטיפולים שניתנו לו על-ידי הצוות הרפואי.

האם לא נפגשה עם בנה

"הילד המורעב" משתחרר מבית החולים (öéìåí: חדשות 2)
הילד ח' בצאתו מבית החולים | öéìåí: חדשות 2

חודשיים מאז החלה הפרשה שהסעירה את המדינה, היו אמורים להיפגש שלשום האם החשודה בהרעבת בנה, עם ח' ילדה הקטן. בניגוד לחלק מהדיווחים באתרי החרדים, בסופו של דבר, דקות לפני הפגישה - היא התפוצצה.

הסיבה שבגינה נמנע המפגש, שאושר על ידי בית המשפט, היא שברגע האחרון ובניגוד לסיכום הראשוני, דרשה נציגה מטעם שירות הרווחה להיות בחדר. האם ונציגיה סירבו לבקשה ועזבו את המקום בכעס.

בסביבת האם אמרו לחדשות 2 באינטרנט כי מדובר ב"החלטה תמוהה (של נציגת הרווחה) שבאה לעשות דווקא". הגורמים הוסיפו כי הילד ח' קורא לאמו כבר תקופה ארוכה ורוצה מאוד לראות אותה.

עורך דינה של האם הנאשמת, דוד הלוי אמר כי "מרשתי ציפתה לראות בכיליון עיניים את בנה וחרף שעמדה בכל התנאים אשר הציב בית המשפט, נמנע ממנה לבסוף לעשות כן".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

האם המרעיבה - סיקור מיוחד:

כתב האישום המלא נגד "האם המרעיבה"

האם המרעיבה מדברת: עשו עליו את כל הניסויים בעולם

בלעדי: כך נראה הילד "המורעב" לפני 4 חודשים

"רחמים על הילד, אל תתנו לה לחזור אליו"

מיוחד: ביקור בבית בו שוהה האם המרעיבה

מה זה בעצם תסמונת מינכהאוזן?