"קשה מאוד, אני עם שלושה ילדים קטנים בבית ותינוק בן חצי שנה וכולנו מתגעגעים מאוד לאמא" - כך אומר היום (ב') גיא, בעלה של פזית ולד, עובדת חברת yes שהואשמה הבוקר שמעלה מהחברה 31 מיליון שקלים - תוך 14 שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כמו שאמרתי למשטרה, אני לא יודע אם היא גנבה, אין לי מושג. אני לא שותף לשום דבר אין לי מושג בכלום", הוא אומר בריאיון ראשון לחדשות 2 מאז מעצרה. "31 מיליון שקל? היה צריך להיות לנו ערימות של כסף - ואין. לא נראה לי הגיוני".

כתב האישום נגד ולד שהוגש על ידי פרקליטות מחוז מרכז חושף את השיטה שבה מעלה, לכאורה, בכספי חברת "יס" בה עבדה: היא פתחה חשבונות בנק, יצרה כרטיסי ספק פיקטיביים וזייפה צ'קים על שם קרובי משפחה. בכתב האישום פורטו גם הגניבות לכאורה, לפי שנים.

בעלה של הנאשמת
בעלה של הנאשמת | צילום: חדשות 2

לפני שלושה שבועות פשטו החוקרים על ביתם בהרצליה ועצרו לחקירה את פזית, אמה ואת גיא בעלה. "צוות של המשטרה דפק לנו ב-07:15 בדלת", משחזר בעלה של הנאשמת. "הילד התחיל לבכות ונכנס ללחץ, מטיחים בפזית האשמות וזה קשה מאוד. חטפתי שוק גדול מאוד ואני מנסה לשרוד למען הילדים".

גיא והאם שוחררו אחרי חמישה ימים מהמעצר, והוא מסרב להאמין שאשתו שחיה איתו יותר מ-10 שנים היא גנבת מתוחכמת. "שנינו עובדים מאוד קשה. אני לא כועס עליה רק מצפה שהיא תהיה בבית למען הילדים".

"אני מאמין שגם לאור הראיות והסיטואציה שנוצרה, בית המשפט ישחרר אותה ואז אלוהים גדול", אמר סנגורה עו"ד בני כץ. שמייצג אותה יחד עם עו"ד מירון רוזנטל. בית משפט השלום בפתח תקווה דחה הערב את בקשתה להשתחרר למעצר בית והאריך את מעצרה בעשרה ימים.

ארכיון
"מעלה מיליונים מהחברה" | צילום: חדשות 2

"ניצלה לרעה את האמון שניתן בה"

לפני כ-14 שנה, בשנת 1999, החלה ולד לעבוד ביס כמנהלת חשבונות. היא הורשתה בין היתר ליצור כרטיסי ספק ולהנפיק המחאות של החברה. על פי כתב האישום, היא ניצלה לרעה את האמון שניתן בה לאורך כל שנות עבודתה.

כך, למשל, הנפיקה ולד 673 צ'קים של חברת יס, חתמה עליהם שלא כדין ופדתה אותם לשימושה האישי בשווי כולל של יותר מ-31 מיליון שקלים. על פי כתב האישום, היא פתחה חשבון בנק בסניף בנק הפועלים בהרצליה בשם נעוריה - פזית מהלה. במקרה נוסף היא פתחה חשבון על שם גיסתה, שאותה רשמה כספקית של החברה.