פזית ולד בביהמ"ש (צילום: חדשות 2)
פזית ולד, החשודה | צילום: חדשות 2

זו החשודה במעילת הענק בחברת yes: בית המשפט התיר היום (ד') לפרסום כי פזית ולד, בת 38 תושבת הרצליה, היא עובדת חברת yes שעל פי החשד גנבה כ-28 מיליוני שקלים מהחברה במשך עשר השנים האחרונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בין היתר נטען כי ולד המציאה ספקים פיקטיביים ולקוחות פיקטיביים, אליהם העבירה את הכסף ולאחר מכן משכה את הכספים לטובתה. אמש בית משפט השלום בפתח תקווה התיר לפרסם את שמה, וכמו כן האריך את מעצרה עד יום ראשון.

פרקליטה, עורך הדיון מירון רוזנטל, הגיש עיכוב ביצוע על פרסום, אך היום בית המשפט המחוזי בלוד דחה את בקשתו. השופטת אמרה בהחלטתה כי ישנה התקדמות משמעותית בחקירה. "אני לא רואה לנכון לא לפרסם את שמה, ולכן אני משאירה על כנה את החלטת בית משפט השלום".

אמש החליט בית משפט השלום בפתח תקווה להאריך את מעצרם של בן זוגה של ולד, גיא ולד בן ה-44, ואמה רונה מהלה בת ה-60. השופטת קבע בפסיקתה כי ביחידה החוקרת נאסף חומר ראייתי ממשי להלבנת הון ושיבוש הליכי משפט.

ארכיון (צילום: חדשות 2)
ההנהלה הגישה תלונה | צילום: חדשות 2

חשד: האם ובן הזוג ניסו לשבש את החקירה

נציג המשטרה בדיון, פקד מאור נריה, אמר בדיון היום בפני השופטת כי אמה ובן זוגה ניסו לשבש חקירה, מיד אחרי מעצרה של פזית ולד. פזית ממשיכה בימים אלה לשתוק בחקירתה.

השופטת המליצה לעורך הדין רוזנטל להתייעץ עם המיוצגת בטרם מתן ההחלטה: "יש הרבה חורים שחורים בסיפור שפזית מספרת לך בהשוואה לחומר הראיות שמונחות בפניי, ראיות שמצביעות על התקדמות ממשית בחקירה. התייעץ איתה לפני שאני נותנת את ההחלטה". לאחר התייעצות עם ולד שארכה כחמש דקות, עו"ד רוזנטל משך את הבקשה, וכך התיר בית המשפט את פרסום שמה.

עו"ד מירון רוזנטל ועו"ד בני כץ, פרקליטיה של ולד, מסרו בתגובה: "בהמלצת בית המשפט המחוזי החלטנו למחוק את הערר. אנחנו מאמינים כי היה מקום לאסור את הפרסום, אך מכבדים את ההחלטה. אנחנו מקווים שהיחידה החוקרת תחקור היום את בעלה ואמה, דבר שלא נעשה מזה 3 ימים".

"לאחר החקירה, נקווה שהם ישוחררו מבלי להזדקק להארכה נוספת מבית המשפט", הוסיפו סניגוריה של ולד. "בנוגע לפזית, היקף הראיות והחומרים הוא גדול, אנחנו עוד בוחנים את דרכנו, ולעת עתה היא שומרת על זכות השתיקה".

אין תמונה
סנגיורה של ולד, עו"ד מירון רוזנטל

"חברת yes פנתה למשטרה עם הממצאים"

בדיונים קודמים טענה המשטרה כי ולד ביצעה רישומים כוזבים בפקודות יומן של החברה בכרטסת הנהלת החשבונות. בבית המשפט נחשף כי היא חשודה בזיוף חתימות של מורשי חתימה בחברה על המחאות שהפקידה במרמה לחשבונות שבבעלותה.

מחברת yes נמסר בתגובה לאחר מעצרה כי "במסגרת תהליכי בקרה פנימיים שביצעה החברה, נמצא חשד כי עובדת בחברה ביצעה הונאה פנימית, ומעלה בכספי החברה במיליוני שקלים במשך למעלה מ-10 שנים".

עוד נכתב כי "החברה פתחה בחקירה מעמיקה ויסודית של הדברים, ופנתה אמש למשטרת ישראל עם הממצאים שבידה על מנת שתפעל לחקירה מיידית של המקרה, תוך שיתוף פעולה מלא מצידה".

בהכנת הכתבה השתתף עזרי עמרם.