צפו בריאיון עם בעלה של הנאשמת (צילום: חדשות 2)
פזית ולד בבית המשפט | צילום: חדשות 2

פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (ב') כתב אישום חמור נגד פזית ולד מהרצליה בגין מעילה בסכום של יותר מ-31 מיליון שקלים בכספי חברת "יס" שבה היא עובדת. כתב האישום מתאר בפירוט את השיטה שבה השתמשה כדי לגנוב מיליונים במשך 14 שנה. ולד מואשמת בגניבה בידי עובד, זיוף מסמך בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף בנסיבות מחמירות, הלבנת הון ורישום כוזב במסמכי תאגיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

לפני כ-14 שנה, בשנת 1999, החלה ולד לעבוד ביס כמנהלת חשבונות. היא הורשתה בין היתר ליצור כרטיסי ספק ולהנפיק המחאות של החברה. על פי כתב האישום, היא ניצלה לרעה את האמון שניתן בה לאורך כל שנות עבודתה.

פירוט המעילות
פירוט המעילות לכאורה לפי רבעונים | צילום:
פירוט המעילות לכאורה לפי שנים
פירוט המעילות לכאורה לפי שנים | צילום:

כך, למשל, הנפיקה ולד 673 צ'קים של חברת יס, חתמה עליהם שלא כדין ופדתה אותם לשימושה האישי בשווי כולל של יותר מ-31 מיליון שקלים. על פי כתב האישום, היא פתחה חשבון בנק בסניף בנק הפועלים בהרצליה בשם נעוריה - פזית מהלה. במקרה נוסף היא פתחה חשבון על שם גיסתה, שאותה רשמה כספקית של יס.

גיסתה של ולד לא ידעה על המעילה שנעשתה לכאורה בשמה. על מנת לפדות את ההמחאות המזוייפות סיפרה ולד לגיסתה כי מדובר בתמלוגים שקיבלה ממעסיקיה עבור עבודתה הטובה. בסך הכול היא משכה באמצעות החשבון של גיסתה כ-2.5 מיליון שקלים. בנוסף, פתחה ולד חשבון בנק גם על שם אמה וכך שלשלה לכיסה 400 אלף שקלים.

עו"ד מירון רוזנטל
עו"ד מירון רוזנטל | צילום:

ולד המציאה כרטיס ספק של חברת הפקה פיקטיבית והוציאה במרמה 14 מיליון שקלים באמצעות הפקדה של 322 המחאות מזויפות. את הכסף היא משכה לשימושה האישי. כתב האישום מפרט גם כמה כסף לקחה ולד בכל שנה, כשהשנה שבה מעלה בסכום הגבוה ביותר היתה 2012, שבמהלכה פדתה למעלה מ-3.3 מיליון שקלים.

עו"ד בני כץ
עו"ד בני כץ | צילום:

עורכי הדין בני כץ ומירון רוזנטל, שמייצגים אותה, הודו כי מדובר בכתב אישום חמור. "טרם נחשפנו לחומרי הראיות, אבל כשנדבר על התנהלותה של חברת יס האדמה תרעד", אמרו עורכי הדין. "מרשתנו שיתפה פעולה עם המשטרה, מסרה את גרסתה ועכשיו אנחנו פועלים על מנת לשחררה למעצר בית. יש לה שלושה ילדים קטנים, הצעיר שבהם נולד לפני שלושה חודשים. חודש ימים הוא בלי אמא שלו".