חמש שנות מאסר נגזרו על אופיר סספורטס שהואשם בתקיפת מנכ"ל קשת אבי ניר. שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב צבי גורפינקל כתב בגזר הדין: "אני גוזר על הנאשם 5 שנות מאסר בפועל החל מיום מעצרו וכן 18 חודשי מאסר על תנאי לשלוש שנים אם יבצע עבירות אלימות כלפי אדם אחר עם גרימת חבלה של ממש".

בשל התוצאות החמורות שנגרמו לניר כתוצאה מהתקיפה החמורה, סספורטס יפצה אותו גם ב-70 אלף שקל שיחולקו לשבעה תשלומים.

"התיק הזה הנידון כאן, הוא אחד התיקים שחייבים לשמש ציון דרך לתופעה שלא הכרנו מקודם, של שליחת אנשי עוולה לגרום שברים בעצמותיהם של אנשים, שכל חטאם הוא היותם אנשי תקשורת המבצעים את תפקידם", כתב השופט והוסיף: "הטלת עונשים קלים תחטיא את כל התכלית שלשמה יושב בית המשפט בחברה".
 
השופט ציין כי הוא התחשב במצבו של הנאשם ובכך שביצע את מעשיו כחלק מניסיונו לרצות את דודו טופז. משפחתו של סספורטס לא קיבלה בהבנה את גזר הדין וצעקה באולם "צדק לא נעשה היום, אין פה צדק".

פרקליטו של סספורטס בני נהרי אמר לחדשות 2 באינטרנט, כי "גזר הדין החמור היה כתוצאה מכך שמאחורי סספורטס עמדה משפחת פשע. השופט בהחלט לקח את זה בחשבון בקבלת גזר הדין".

מכתב האישום נמחקו עבירות של סחר בסמים

סספורטס הורשע בעבירות קלות יחסית לאלו שהופיעו בכתב האישום בגרסתו הראשונית. מכתב האישום המקורי נמחקו העבירות החמורות של הדחה בחקירה וסחר בסמים, לאחר שהואשם בתחילה כי סיפק לטופז ז"ל קוקאין לצריכה עצמית. הפרקליטות ועורכי הדין של סספורטס לא הגיעו להסכם לגבי העונש שייגזר עליו, ובית המשפט ייאלץ להכריע היום בעניין.

לאחר הרשעתו של סספורטס אמרה עו"ד קרן נהרי כי היא מקווה שבית המשפט יתחשב במצבו האישי של מרשה בעת קביעת עונשו. "אני מקווה שבית המשפט יתחשב בנסיבות המיוחדות והאישיות של המקרה והנאשם ויתחשב בעניין העונש", אמרה אז עו"ד נהרי.

השופט כינה את התוקף "ביריון להשכיר"

בחודשים האחרונים נגזרו עונשי מאסר מופחתים על התוקפים עצמם - האנשים שנשלחו מטעם טופז לפגוע פיזית באנשי התקשורת. רומן אלייב ומוחמד יונס, שתקפו את סוכן השחקנים בועז בן-ציון, הורשעו במסגרת הסדר טיעון בעבירות של ניסיון תקיפה בנסיבות מחמירות ובקשירת קשר לביצוע פשע, והחלו לרצות שבעה חודשי מאסר בניכוי ימי מעצרם. בנוסף נגזרו על אלייב 15 חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים.

"הנסיבות המקלות שמתקיימות במקרה זה", אמר השופט בהקשר לכך לאלייב שהינו אב לילדה בת 6 ואינו בעל עבר פלילי, "מתגמדות למול התמונה הקשה שנגלית מכתב האישום שהוגש כנגד כל ששת הנאשמים. שהרי הנאשם לא פעל בחלל ריק, אלא גם בשמשו כחולייה שאינה מרכזית, הרי הוא היווה מעיין 'בריון להשכיר' ששירותיו נשכרו על מנת לפגוע באחד האנשים שהוצבו כמטרה על ידי יוזמי הקשר הפלילי".

"איני יכול להתעלם מהנסיבות המחמירות כמפורט בכתב האישום. מי שמוכן להעמיד את שירותיו כבריון להשכיר, צריך לדעת היטב שמעשים כאלה אינם משתלמים לו", כך לדברי השופט.

הסדר טיעון גם בעניינו של מארגן התקיפה של בועז בן-ציון

בחודש נובמבר נחתם בבית המשפט הסדר הטיעון גם בעניינו של איברהים עזאם, שאירגן את התקיפה של סוכן השחקנים בועז בן-ציון. על פי ההסדר, נגזרה על עזאם שנת מאסר בפועל ותשלום 10,000 שקלים פיצוי לסוכן השחקנים.

סכום הפיצוי הגבוה נובע נכך שמצבו הכלכלי של רומן אלייב לא מאפשר לו לשלם פיצויים, ולכן במסגרת ההסדר - הוטל התשלום על עזאם.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

פרשת טופז  - סיקור מיוחד:

תמלילי החקירות של טופז נחשפים

נחשף קשר בין טופז למשפחות הפשע

אחיו של החשוד בתקיפת בן-ציון בראיון לחדשות 2 באינטרנט

קראו את כתב האישום המלא נגד טופז ויתר הנאשמים

צפו באחיו של דודו טופז מתעמת עם כתב חדשות 2

החשוד: ברחתי מאילת כי חששתי מדודו

מיוחד: חתונתם של טופז וחן

גרושתו של טופז דליה: זה לא אנושי

טופז לכתבתנו: תיזהרי שלא תסתבכי