איפרגן ודומרני. "הרב חשש לחייו" (צילום: חדשות 2)
איפרגן ודומרני. "הרב חשש לחייו" | צילום: חדשות 2

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע היום (ה') את העבריין שלום דומרני בסחיטה באיומים של הרב יעקב איפרגן במהלך הבחירות המקומיות בנתיבות לפני כחצי שנה. לאחר חתימה על הסדר טיעון עמו, צפוי דומרני לרצות עונש של עד 15 חודשי מאסר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בנובמבר האחרון הוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד דומרני, ראש ארגון פשע בדרום, בגין התערבות במערכת הבחירות בנתיבות ואיומים על הרב יעקב איפרגן, "הרנטגן".

דומרני הואשם בסחיטה באיומים, בקשירת קשר לביצוע פשע, בהפרעה למערכת הבחירות בנתיבות ובשיבוש הליכי משפט. בנוסף, הוגשו כתבי אישום גם נגד עוזרו של הרב אברג'ל, עמנואל אלישע, ונגד אחד מאנשיו של דומרני, מרדכי (מומי) קסנטיני. השניים מואשמים בקשירת קשר בפרשה.

הפילוג בין הרבנים הוביל למתיחות

בכתב האישום שהגישה הפרקליטות, נטען כי דומרני פעל באיומים על מנת לקדם את מועמדו בבחירות, ראש העיר יחיאל זוהר. לפי כתב האישום, במהלך הבחירות, שבהן היו מעורבות חצרות של רבנים מרכזיים, נחלקו רבני העיר בתמיכה בין מועמדים שונים. בעוד שמחנהו של הרב יעקב איפרגן, "הרנטגן", תמך במועמד אייל מסיקה, תמכו נאמניו של הרב יורם אברג'ל בראש העיר המכהן, יחיאל זוהר.

בכתב האישום נטען כי הפילוג בין הרבנים הוביל למתיחות רבה בין המחנות, שלעיתים גלשה עד לפסים אלימים. במהלך תקופת הבחירות התעורר חשש במחנה אברג'ל כי סיכוייו של מסיקה להיבחר לראשות העיר גבוהים מאלה של יחיאל. לפי כתב האישום, בשלב זה החליטו אנשי אברג'ל לנצל את היכרותם עם דומרני, ועוזרו של הרב שוחח איתו.

"הרנטגן" שכר מאבטחים חמושים

בפגישה, לפי כתב האישום, עוזרו של הרב ביקש מאנשי דומרני לאיים על מחנה איפרגן ולגרום לאנשיו להפסיק לפעול לטובתו של אייל מסיקה. לאחר הפגישה, הגיעו הנאשמים דומרני וקסנטיני למוסדות חינוך של הרב איפרגן כדי להעביר מסר מאיים מול פעילותו של הרב ואנשיו במחנה השני ביום הבחירות.  

"מפאת האיומים שהטילו הנאשמים על הרב איפרגן, חשש הרב לחייו ולחיי בני משפחתו ושכר את שירותם של מאבטחים חמושים, שאיבטחו את ביתו ביום הבחירות", נכתב בכתב האישום. "בנוסף, בשל האימה, התפלל הרב איפרגן להצלחתו של יחיאל זוהר בבחירות, ולכך שמסיקה לא ייבחר". עוד צוין, כי לאחר האיומים הפסיקו פעילים מרכזיים במטה הבחירות של מסיקה לפעול בחופשיות למענו.