ביום חמישי שעבר נהרג בכיר בארגון הפשיעה של שלום דומרני, בפיצוץ שאירע בכלי רכב סמוך לבית הספר התיכון מקיף ד' ברחוב מונטיפיורי באשקלון. בעקבות המקרה יחידת להב 433 במשטרה אמנם הצליחה להגיש כתבי אישום נגד שלושה עצורים באשמת ניסיון גניבה ושיבוש הליכי משפט - אך למרות החיפושים המאומצים נראה היה כי דווקא דומרני נעלם מהראדר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שלום דומרני הוא אולי האדם המשפיע ביותר בתחום הפשיעה בדרום הארץ. דמותו מוכרת לא רק בעולם התחתון, שם הוא נחשב לראש ארגון פשע נקמני ואלים. "שלום הוא ראש משפחת פשע אכזרי", מספר מ', מקורב לשעבר לארגונו של דומרני. "כשהוא מגיע לבן אדם ודורש משהו אותו בן אדם יודע שאין דרך חזרה". לטענתו של מ', דומרני ירד למחתרת על מנת לבדוק מי ממקורביו הדליף את המידע אודות חברי ארגונו שרכבם התפוצץ באשקלון. "הוא ירד למחתרת כדי לעשות עבודת מודיעין", ציין מ'. "מישהו מתוך הארגון שלו בגד בו. מישהו אמר למחסלים איפה אבי ביטון נמצא ועם מי, שהוא בלי אבטחה ועם מכונית מסוג יונדאי".

"נבצע טיפול שורש". דומרני (צילום: חדשות 2)
חי באחוזה מבוצרת. דומרני | צילום: חדשות 2

את ילדותו בילה דומרני בשכונת מצוקה באשקלון לאחר ששני הוריו עלו ארצה מאתיופיה. דומרני לא התגייס לצה"ל ולא סיים את לימודיו בתיכון, לאחר שכבר בצעירותו הורשע בפלילים. עם השנים הבין דומרני את הכללים של העולם התחתון וצבר מוניטין של אדם הפועל באלימות ללא סיבה.

"אם שלום ייעלם - השקט יחזור"

"שלום דומרני פתח חזית עם יצחק אברג'יל ותקף אותו פיזית בזמן שהותם בכלא - דבר שאף אחד בעולם הפשע לא העז לעשות", סיפר מ'. "כששלום יצא החוצה כבר לא קראו לו 'שלום', קראו לו 'זה שתקף את יצחק אברג'יל בכלא. אברג'יל באותה תקופה ניהל את כל המדינה מהכלא".

את הכסף הגדול שלו, עשה דומרני באמצעות שדידת חול מחוף הים. הוא הצטרף למשפחות פשע מקומיות שגרפו מיליונים מהעמסת משאיות בחול והעברתו לאתרי בנייה. בגיל 38, כשהוא נשוי ואב לחמישה, דומרני עבר להתגורר במושב עוצם שבדרום. במקום משק חקלאי הוקמה במקום אחוזה מבוצרת ומאובטחת היטב שהייתה נתונה תחת פיקוח הדוק של המשטרה.

"שלום הוא בעצמו ארגון הפשיעה בדרום", ציין מ', "חוץ מזה אין ארגוני פשיעה. כל שלושה עבריינים שתופסים מעצמם זה סתם. אם שלום יעלם השקט יחזור. אמנם לא תהיה פה שוויץ אבל יהיה פה הרבה יותר רגוע".