חיסול באשקלון: אדם אחד נהרג ואחר נפצע אנושות בפיצוץ שאירע היום (ה') בכלי רכב סמוך לבית הספר התיכון מקיף ד' ברחוב מונטיפיורי בעיר. השניים מוכרים למשטרה כמקושרים לארגון הפשיעה של שלום דומרני. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

צוותי מגן דוד אדום שהגיעו לזירה מצאו את השניים, בשנות ה-40 לחייהם, כשהם מוטלים על הכביש בסמוך לכלי הרכב הבוער. פרמדיקים העניקו להם טיפול ראשוני ופינו אותם במצב אנוש לבית החולים ברזילי בעיר, כשהם בהכרה וסובלים מפגיעות קשות בגפיים התחתונות. אחד מהם מת מפצעיו בבית החולים.  

לאחר הפיצוץ התקהלו באזור תלמידים מבית הספר התיכון הסמוך וגם עוברי אורח שנבהלו מאוד. במרחק של 30 או 40 מטרים נמצא גם גן ילדים וישנם רסיסים מהפיצוץ על הבניין הסמוך. ברגע הפיצוץ, נסע אוטובוס במרחק 20 מטרים מהרכב. נוסעים באוטובוס רצו לתוך הרכב הבוער ופעלו לחלץ את הלכודים המוכרים למשטרה.

זירת הפיצוץ (צילום: חדשות 2)
זירת הפיצוץ | צילום: חדשות 2

"שמעתי פיצוץ עז מאוד שהרעיד את הכל", סיפר עד ראייה שעבר סמוך למקום לחדשות 2 Online. "אני לא יודע ממה זה נגרם אבל זה ממש מפחיד וכולם נבהלו". עד ראייה אחר שהיה באזור אמר כי הרכב התפוצץ תוך כדי נסיעה.

"שמעתי פיצוץ חזק וראיתי את הרכב בוער ומד"א מטפלים בשני נפגעים שהיו נמצאים על הכביש", סיפר האיש, "אחד מהנפגעים שכב על הכביש במקום שבו אירע הפיצוץ ואחרי 15 מטר נעצר הרכב, שם שכב הנפגע השני שכנראה היה הנהג".

זירת חיסול באשקלון (צילום: אלירם משה)
חשד לניסיון חיסול באשקלון | צילום: אלירם משה

"שמענו פיצוץ חזק, חשבנו שזו רקטה"

תלמיד בבית הספר הסמוך אמר: "סיימנו בית ספר ושמענו פיצוץ חזק. בהתחלה חשבנו שזה נפילה של רקטה ואז המשכנו ללכת לכיוון הבית שלי וראינו שהתפוצצה מכונית. פיצוץ כזה חזק לא נשמע הרבה זמן באשקלון".

כוחות גדולים של משטרה שהגיעו למקום סגרו את האזור ובוחנים את זירת האירוע. "יש פקקים גדולים באזור", אמרה נורית תושבת העיר שהיתה אף היא בסמוך לזירת האירוע, "יש במקום המון אנשים, זה מאוד מפחיד".

אתמול נורה למוות הזמר שפיק כהבא, המוכר בארץ וגם בעולם הערבי, בכניסה לאום אל פאחם. כבהא, תושב כפר קרע בן 53, נורה בכניסה לעיר על ידי חמוש שרכב על אופנוע ופונה במצב קשה מאוד לבית החולים, אך מת מפצעיו בדרך.