השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ הודיע הערב (ש') בתוכנית "פגוש את העיתונות" כי יחידה לה"ב 433 עצרה ראש ארגון פשע גדול בישראל. העצור הוא שלום דומרני שנעצר ביחד עם שישה מאנשיו במסגרת פרשת סחיטה באיומים בנתיבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דומרני נעצר במסגרת חקירה שמנהלת יחידה 433 בשיתוף פרקליטות מחוז דרום. במסגרת המעצרים ערכה המשטרה חיפושים בבתיהם של החשודים. דומרני וששה מאנשיו יובאו להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשון לציון מחר בצהריים.

המעצר מבטא את מדיניות המשטרה בעת האחרונה. מאז גל החיסולים האחרון הוחלט על פעילויות נגד עבריינים. דומרני ואנשיו יחקרו על ניסיון הסחיטה, אותה עבירה בגינה נעצרו, אך הם גם יישאלו על ניסיון החיסול באשקלון.

אחת ההערכות היא כי מעצרו של דומרני וששת אנשיו תוכנן למחר, אך הוקדם. "עיתוי המעצר הוא כדי להראות לציבור: הנה אנחנו עוצרים אנשים - למרות שהם טענו קודם שלא דומרני עומד מאחורי הפיצוצים אלא שניסו לפוצץ אנשים שלו, אמר עורך דינו של דומרני, משה שרמן, "הכל כדי להרגיע את הציבור ולהגיד 'הנה עצרנו ראש ארגון פשע'".

השר לבטחון פנים יצחק אהרונוביץ
"עשרות שוטרים תחת איום". אהרונוביץ', ארכ | צילום: חדשות 2

אהרונוביץ': משפחתי נמצאת תחת איום

"לא יעלה על הדעת שייפגעו בעובד המערכת, אם זה פרקליט או שוטר", אמר אהרונוביץ' על המאבק בחיסולים בריאיון ל"פגוש את העיתונות, "עשרות שוטרים נמצאים תחת איום". 

אהרונוביץ' סיפר בריאיון כי משפחתו שלו מאויימת מזה ארבע שנים. "צריך להמשיך ולטפל וזו חובתינו", הבטיח השר לביטחון הפנים, "כבר עשינו הרבה פעולות. 400 איש נמצאים בבתי הסוהר. יש לנו מעצרים וסוכלו מספר אירועים קשים".

עוד ציין השר כי יעשה הכל כדי לפענח את ניסיון החיסול של הפרקליט בתל אביב והארגון שעומד מאחוריו יטופל. "הדברים נאמרו בצורה ברורה, צריך לתת לנו את הכלים. זה טרור לכל דבר ואנחנו נטפל באירועים האלה".

לדבריו, לא ניתן להגיד שהמשטרה לא עובדת. "אם היו הכלים היינו עושים יותר", אמר, "אנחנו מנהלים מלחמה היא לא תיגמר ביום ולא בחודש, אבל ראשי הארגונים יהיו בבתי הסוהר".