בבית המשפט השלום בתל אביב נגזרה הבוקר שנת מאסר על תנאי וקנס כספי בסך 2,000 שקלים על הבמאי ואיש הקולנוע אסי דיין, שהורשע בתקיפת בת זוגו לשעבר ובאיומים על חייה, זאת במסגרת הסדר טיעון בין הפרקליטות לבין עורכי דינו של דיין.

"מה שחשוב זה שתעמוד בטיפול שאתה עובר", אמר השופט ציון קפאח לאסי דיין במהלך הקראת גזר הדין. "אם אתה לא עומד בו - אתה חוזר אליי". בנוסף , הורה השופט לדיין לשלם 5,000 שקלים התחייבות כספית.

דיין: "אם היו קוראים לי בוזגלו, לא הייתי פה"

אסי דיין בבית משפט (צילום: גלעד שלמור)
דיין ופרקליטו, הבוקר בבית המשפט | צילום: גלעד שלמור

בתחילת הדיון ישב אסי דיין על ספסל הנאשמים ונראה מתוח. "אם היו קוראים לי בוזגלו, לא הייתי נמצא פה. אני את העונש שלי קיבלתי - עינוי דין של חצי שנה", אמר והדגיש כי הוא שב למוטב ולא משתמש יותר בסמים. גם אמו, רות דיין, אישרה את הדברים ואמרה כי מאז השתחרר ממעצר הבית הוא אצלה ולא משתמש בסמים.

בתום הדיון יצא דיין מחוץ לבית המשפט, וכאשר נשאל כיצד הוא מרגיש, ענה: "חופשי. אני במאסר על תנאי אבל אני רק צריך לא להכניס סטירה למישהי, משהו שממילא לא הייתי נוהג לעשות". פרקליטו איתי בן-נון אישר כי דיין אינו נוטל עוד כדורים.

השופט: "העבירות בהן הורשע דיין חמורות"

"מבלי להמעיט במאומה מחומרת המעשים, צריך לציין כי הנאשם לא ידע כלל שהמתלוננת בהריון וכן יש להדגיש כי לא תקף אותה כאשר בידו סכין", כתב השופט בגזר הדין. "יש לומר כי העבירות בהן הורשע הנאשם, חמורות הן", הוא הוסיף.

"כבודה וגופה של אשה, כל אשה, אינם הפקר.ראוי, כי ענישה במקרים מעין אלה, תעביר מסר ברור וצלול כי כל המרים יד על אשה, או מאיים עליה, ייענש בחומרה", ציין השופט, ופירט את הנסיבות המקלות בעונש: "מעבר לחזות הזוהרת לכאורה, נפרשת על פי תסקיר המבחן מסכת חיים עגומה וקשה מזה שנים רבות".

"אלימותו כלפי המתלוננת, אלימות חריגה בחייו, הינה תוצאה ישירה של צריכת יתר של 'ריטלין', משל היו בו שתי יישויות שונות בעת ובעונה אחת", הוסיף השופט. "בשעת ביצוע המיוחס לו, היה הנאשם שבר כלי וספוג בכדורים מכף רגל ועד ראש".

דיין תקף את חברתו בסכין מטבח

אסי דיין (צילום: חדשות 2)
דיין בפתיחת משפטו. צילום ארכיון | צילום: חדשות 2

לפני כארבעה חודשים הורשע דיין במסגרת עסקת טיעון בתקיפה ובאיומים. הוא ובת זוגו בת ה-33, שהגישה נגדו את התלונות, התפייסו והתנשקו בתום הדיון. דיין הורשע באיום בסכין, תקיפה ואיומים. סעיף המבוא לפיו הנתקפת הייתה בהריון בעת האירוע - הוסר, וכך גם סעיף התקיפה בסכין.

בכתב האישום המקורי שהוגש לבית המשפט, הואשם תחילה דיין בתקיפה, גרימת חבלה ואיומים. על פי כתב האישום, תקף דיין בשלושה אירועים שונים את בת זוגו לחיים, הנמצאת בשלבים מוקדמים להריונה. הוא גרם לה לחבלות קשות בפניה ובידיה, תוך שהוא מאיים על חייה. במקרה נוסף הוא מואשם כי תקף אותה תוך שהוא מחזיק סכין מטבח בידו. על פי הסדר הטיעון, דיין הודה והורשע רק במקרה אחד של תקיפת בת זוגו.

מעצר בית בפונדק 101

את חצי השנה האחרונה - עד לפני כחודש - העביר דיין במעצר בית בפונדק 101 של חברו כושי רימון בדרך לאילת. זאת, בעקבות המלצת שירות המבחן בעניינו. חוות הדעת הפסיכיאטרית שהוצגה בבית המשפט מצאה אותו כשיר לעמוד לדין ולא מסוכן לציבור. עוד נכתב בחוות הדעת כי "המשיב סובל מהפרעת אישיות גבולית, חוסר יציבות רגשית, סף גירוי ותסכול נמוכים ונטייה להרס עצמי".

אך המרחק לא הרתיע את דיין והוא המשיך לנסות ליצור קשר עם בת זוגתו. רק יממה לאחר ששוחרר ניסה דיין ליצור קשר עם חברתו שמיהרה להגיש תלונה על כך במשטרה. על פי התלונה, דיין ניסה להתקשר אליה לפחות בשתי הזדמנויות שונות מאז ששוחרר. כמה שעות לאחר מכן נעצר אסי דיין שוב, והפעם בחשד שהפר את תנאי מעצר הבית.

אסי דיין - כתבות נוספות:

המתלוננת: אסי דיין ממשיך להטריד אותי

דיין שוחרר למעצר בית: צריך לאשפז את המדינה

בת הזוג: "הוא רדף אחרי עם סכין"

אסי דיין מסניף מול המצלמה

אסי דיין משחק אותה אלוהים

אסי דיין מתגעגע לאבא שלו 

אסי דיין: הבדידות הורגת; טופז הקדים אותי