בחודש שעבר זוכו שני הנאשמים ברצח הנערה שקד שלחוב בת ה-16. השופטים הסבירו את החלטתם בכך שהעדויות והראיות שהוצגו בפניהם לא הוכיחו כי השניים אחראים לרצח המזעזע. היום מתברר כי שבועות ספורים לפני הזיכוי, הסכימו שני הנאשמים לעסקת טיעון שאמור היה לשלוח את שניהם לשנים ארוכות בכלא.

לפני הכרעת הדין שזיכתה את שני הנאשמים, אחרי שכל ההליכים המשפטיים הסתיימו, פנו הסנגורים של הנאשמים לפרקליטות וביקשו מהם לחתום על הסדר טיעון, שהצדדים היו במשא ומתן לגביו כמה שנים קודם.

על פי הסדר הטיעון המוצע, ישראל גנון, שעל פי כתב האישום הוא זה שירה בשקד שלחוב, אמור היה להישלח לכלא ולרצות 18 שנות מאסר. נוסף לגנון, הוחלט בהסדר הטיעון כי חברו מישל ז'נו ירצה 16 שנים מאחורי סורג ובריח.

העסקה הייתה מקובלת על פרקליטות מחוז הדרום, אך מי שמנע את קיומה ברגע האחרון כפי שהתברר היום, היה פרקליט המדינה משה לדור. לדברי מקורבים אליו, לדור חשב שלא ראוי להציע לבית המשפט הסדר טיעון לאחר שנגמרים ההליכים המשפטיים בתיק.

בשבוע שעבר ערערה הפרקליטות על הכרעת הדין המזכה הזו ומי שחתום על הערעור, הוא לא אחר ממשה לדור. ממשרד המשפטים נמסר בתגובה כי "הפרקליטות אינה מוסרת דבר על משאים ומתנים לקראת הסדרי טיעון".

נקלעה לריב בין עבריינים ונורתה למוות

שקד שלחוב בת ה-16 נרצחה לפני 5 שנים לאחר שנורתה בראשה במהלך "חיסול חשבונות" בין עבריינים. חבר וחברה שישבו איתה ברכב באשקלון נפצעו באורח קל עד בינוני.

כשנה לאחר הרצח הודיעה המשטרה כי פענחה את הפרשה הקשה. כתב אישום בגין קשר למעשה הוגש אז נגד ז'אנו וגנון, שני תושבי אשקלון. מכתב האישום עלה כי השניים הסתכסכו עם כנופיית עבריינים, בראשה עמד אז שלום דומרני, עבריין בכיר. כאמור בסוף אפריל, זיכה בית המשפט את השניים מכל אשמה.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?