הסדר טיעון נוסף לנאשם בפרשת דודו טופז: אופיר סספורטס, שהואשם בתיווך לתקיפתו של מנכ"ל קשת אבי ניר ומי שמכר לדודו טופז ז"ל קוקאין לשימוש עצמי, יודה במסגרת הסדר טיעון שסוכם הערב עם פרקליטיו עורכי הדין בני וקרן נהרי - בתיווך לתקיפה ושיבוש חקירה.

כתב האישום נגד סספורטס יתוקן באופן משמעותי ויימחקו ממנו העבירות החמורות של סחר בסמים והדחה בחקירה. הפרקליטות והסניגורים לא הגיעו להסכם לגבי העונש שייגזר על סספורטס, ובית המשפט ייאלץ להכריע את גזר הדין בעצמו בשבועות הקרובים.

אופיר סספורטס
המתווך אופיר סספורטס. הסדר טיעון | צילום: חדשות 2

בשבועות האחרונים נגזרו עונשי מאסר מופחתים על התוקפים עצמם - האנשים שנשלחו מטעם טופז לפגוע פיזית באנשי התקשורת. רומן אלייב ומוחמד יונס, שתקפו את סוכן השחקנים בועז בן-ציון, הורשעו במסגרת הסדר טיעון בעבירות של ניסיון תקיפה בנסיבות מחמירות ובקשירת קשר לביצוע פשע, וירצו שבעה חודשי מאסר בניכוי ימי מעצרם. בנוסף נגזרו על אלייב 15 חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים.

בית המשפט קיבל את הסדר הטיעון לאחר שהוסכם בין הצדדים על כתב אישום מתוקן. השופט חאלד כבוב ציין שמדובר בהסדר טיעון מקל מאוד, אך עקב פסיקת בית המשפט העליון - המחייבת אותו לקבל כל הסדר טיעון אלא אם כן פוגע באינטרס הציבורי - החליט בסופו של דבר לקבל את ההסדר.

השופט כינה את התוקף "ביריון להשכיר"

אחד החשודים בתקיפה בפרשת דודו טופז
מוחמד יונס, אחד מתוקפי בן ציון, ארכיון | צילום: חדשות 2

"הנסיבות המקלות שמתקיימות במקרה זה", אמר השופט בהקשר לכך לאלייב שהינו אב לילדה בת 6 ואינו בעל עבר פלילי, "מתגמדות למול התמונה הקשה שנגלית מכתב האישום שהוגש כנגד כל ששת הנאשמים. שהרי הנאשם לא פעל בחלל ריק, אלא גם בשמשו כחולייה שאינה מרכזית, הרי הוא היווה מעיין 'בריון להשכיר' ששירותיו נשכרו על מנת לפגוע באחד האנשים שהוצבו כמטרה על ידי יוזמי הקשר הפלילי".

"איני יכול להתעלם מהנסיבות המחמירות כמפורט בכתב האישום. מי שמוכן להעמיד את שירותיו כבריון להשכיר, צריך לדעת היטב שמעשים כאלה אינם משתלמים לו", כך לדברי השופט.

הסדר טיעון גם בעניינו של מארגן התקיפה של בועז בן-ציון

בועז בן ציון
בועז בן ציון | צילום: אבנר דביר

לפני כשבועיים נחתם בבית המשפט הסדר הטיעון גם בעניינו של איברהים עזאם, שאירגן את התקיפה של סוכן השחקנים בועז בן-ציון. על פי ההסדר, עזאם ירצה שנת מאסר בפועל וישלם 10,000 שקלים פיצוי לבועז בן ציון.

סכום הפיצוי הגבוה נובע נכך שמצבו הכלכלי של רומן אלייב לא מאפשר לו לשלם פיצויים, ולכן במסגרת ההסדר - התשלום מוטל על עזאם.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

פרשת טופז  - סיקור מיוחד:

תמלילי החקירות של טופז נחשפים

נחשף קשר בין טופז למשפחות הפשע

אחיו של החשוד בתקיפת בן-ציון בראיון לחדשות 2 באינטרנט

קראו את כתב האישום המלא נגד טופז ויתר הנאשמים

צפו באחיו של דודו טופז מתעמת עם כתב חדשות 2

החשוד: ברחתי מאילת כי חששתי מדודו

מיוחד: חתונתם של טופז וחן

גרושתו של טופז דליה: זה לא אנושי

טופז לכתבתנו: תיזהרי שלא תסתבכי