"הטחה על הכסא" - זו הייתה ה"שיטה" של המטפלת מדימונה להשליט סדר ומשמעת בגן, כפי שעולה מכתב האישום החמור שהוגש נגדה הבוקר. במסגרת החקירה הסמויה של המשטרה, הוצבו בגן הילדים מצלמות נסתרות - ואלו תיעדו את מעשיה החמורים של הסייעת.

פרשת ההתעללות בגן הילדים דימונה, במסגרתה עיכבה המשטרה לחקירה שבע סייעות מגן ילדים בעיר בחשד להתעללות בפעוטות בגילאי שנתיים עד שלוש בגן, מגיעה היום לידי כתב אישום נגד הסייעת שולמית אביחסרה. סעיפי האישום: התעללות בקטין חסר ישע.

בכתב האישום מפורט כיצד נהגה המטפלת, בת 42, לפגוע פיזית בפעוטות עליהם הייתה מופקדת. "היא נהגה להושיב את ילדי הגן בכוח על גבי כסאותיהם שהיא מושכת בידיהם בחוזקה", נכתב בכתב האישום, "מרימה אותם מידיהם באוויר ומטיחה אותם בכוח על גבי הכסא".

סעיף אחר סעיף, מקרה אחר מקרה, מואשמת הסייעת בהטחה ובצביטות כחלק מהליך משמעתי. הסיבות לפגיעה היו מגוונות: פעם אחת לא נעל פעוט את נעליו, פעם אחרת קם פעוט אחר בלי רשות משולחן האוכל, ובמקרים אחרים לא הסכימו ילדי הגן לשבת בשקט.

"הילדים תמיד קופצים עליה ומחבקים"

סייעת מכה
"הילדים קופצים עליה ומחבקים אותה" | צילום: חדשות 2

"זה כמו רצח בדם קר, נבלות", צעקו בני משפחתה של המטפלת לפני כמה ימים במהלך הארכת מעצרה. בעלה של הסייעת הכחיש בתוקף את הדברים הקשים וסיפר על עבודתה המסורה. "תמיד שאני מסתובב ברחוב אני רואה ילדים שקופצים עליה ומחבקים אותה", סינגר על רעייתו.

החשודה עובדת בגן כבר שלוש שנים, וזוהי הפעם הראשונה, לדברי מקורביה, בה היא נחשדת בהתעללות. "זה תרגיל שנועד להכפיש את שמה ולהתעלל בה. תרגיל של המנהלת ושל הסייעות יחד", ציין בעלה.

שש הסייעות האחרות המעורבות בפרשה, נחקרו במשך שעות ארוכות במשטרת דימונה, ושוחררו לביתן. גם מנהלת הפעוטון זומנה לחקירה ומסרה את עדותה.

עוד בנושא:

חשד: גננות הכו ילד אוטיסט

חשד: הגננת קשרה לכיסא ילד בגן