חשד להתעללות חמורה בפעוטות בגן ילדים בדימונה: המשטרה עיכבה לחקירה לא פחות משבע סייעות מאותו גן ילדים בעיר הדרומית, בחשד שהתעללו בפעוטות בגילאי שנתיים עד שלוש בגן.

אחת מהסייעות - החשודה בהפעלת אלימות פיזית ממש כלפי הילדים - נעצרה, תבלה את הלילה בתא המעצר ותובא מחר בפני שופט בית משפט השלום בבאר שבע להארכת מעצרה. שש הסייעות האחרות נחקרו במשך שעות ארוכות במשטרת דימונה, ולאחר החקירה שוחררו, לפי שעה, לביתן.

גן הילדים שבמוקד הסערה אינו שייך לעיריית דימונה אלא למתנ"ס מקומי, מנהל המתנ"ס סירב להגיב לידיעה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט וביקש לחכות עד לסיום חקירת הסייעות במשטרה.

בעיר דימונה עצמה הופתעו מאד מהחשדות נגד הסייעות בגן הילדים. "מדובר באחד הפעוטונים הטובים יותר בעיר במהלך השנים האחרונות", נמסר מהעירייה. "זאת בהחלט הפתעה לא נעימה, גם אם זה בגדר חשד. אנחנו סומכים על המשטרה שתמצה את החקירה מהר ככל שניתן ובתקווה שהכל יתברר בגדר חשדות בלבד".

הגננים המתעללים מירושלים נשלחו לכלא

הסייעת
התעללות בגן הילדים. צילום ארכיון | צילום: כלבוטק

לפני כחודש וחצי גזר בית המשפט על לאה טוביאס ובעלה סמי, המוכרים יותר בכינוי "הגננים המתעללים", עונשי מאסר. לאה נשלחה ל-11 חודשי מאסר, מהם 6 חודשי מאסר בפועל ובעלה, סמי טוביאס, שאף תועד מכה את אחד הילדים בגן, נשלח ל-9 חודשי מאסר בפועל ועוד 7 חודשים על תנאי.

הפרשה נחשפה בתכנית התחקירים כלבוטק בערוץ 2, במסגרתה תועדו בני הזוג שהטילו מורא על הילדים. מאוחר יותר הם הודו והורשעו בהתעללות בחסרי ישע במסגרת הסדר טיעון.

ההתעללות תוארה בפירוט בכתב האישום נגד השניים שהוגש לפני כשנתיים, "הנאשמים התעללו נפשית בקטינים, תוך שהם מכים בהזדמנויות שונות ילדים מילדי הגן בנוכחות חבריהם, צועקים, מאיימים ומטילים אימה על ילדי הגן".

גם בהרצליה: חשד להתעללות בגן הילדים

לפני כחודש המשטרה פתחה בחקירה בעקבות תלונה של שתי סייעות על גננת שעבדה איתן בגן ילדים בהרצליה. השתיים התלוננו על הגננת לאחר שלטענתן היא התעללה והזניחה את הילדים, חלקם פעוטות בני שלוש.

הסייעות טענו כי הגננת נהגה ביד קשה כלפי הילדים הרכים כדרך קבע. עוד העידו שהגננת מקללת את הילדים ואף סוגרת אותם לעיתים בחדר חשוך כעונש בזמן שהם בוכים. בנוסף טוענות הסייעות שהגננת הזניחה את הילדים והגישה להם עוגיות ולחם יבש במקום ארוחת צהריים.

עוד בנושא:

חשד: גננות הכו ילד אוטיסט

חשד: הגננת קשרה לכיסא ילד בגן