קורבנות התאונה על רקע הזירה (צילום: דובורת מד"א)
מואשם בהריגתן של שתי נשים ותינוקת | צילום: דובורת מד"א

פרקליטות מחוז חיפה הגישה היום (ראשון) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד כאמל דיאב, נהג המשאית שהיה מעורב בתאונה הקטלנית בצומת פורדיס לפני כ-10 ימים. הנהג מואשם בשלוש עבירות של הריגה, נהיגה תחת השפעת סמים, חציית צומת באור אדום וגרימת חבלה של ממש.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בשבוע שעבר נהרגו אנג'ליק נעים בת ה-32 ובתה קלואי בת השנתיים בתאונה הקשה שתועדה במצלמות. גם אחותה של אנג'ליק, אולגה אשקר בת ה-38, נהרגה בתאונה. בעליהן של שתי הנשים נפצעו גם הם בהתנגשות. בסוף השבוע הוגשה הצהרת התובע נגד דיאב בה ייחסה לו המשטרה שורת עבירות חמורות בהן גם נהיגה תחת השפעת סם מסוג הרואין.

מכתב האישום עולה כי סמוך לשעה 00:46 נהג דיאב במשאית בכביש 4 מכיוון דרום לצפון. "דיאב נהג במשאית לכיוון הצומת עם כביש 70, סמוך לכניסה לכפר פורדיס כשבגופו סמים מסוג הרואין, ובמהירות בלתי סבירה", נכתב בכתב האישום. "כשהגיע בסמוך לפני הצומת, המשיך בנסיעה רציפה למרות שהבחין שהרמזור אדום, חצה את הצומת באור אדום, ופגע חזיתית ברכב הפרטי שנכנס לצומת".

בעקבות התאונה נהדף הרכב הפרטי למסלול הנגדי ונעצר רק לאחר שפגע בחומה הנמצאת בצד הימני של הכביש. תוך כדי כך הועפה המנוחה אולגה אשקר מן הרכב והוטלה על הכביש. כתוצאה נגרם מותן של המנוחות אולגה, אנג'ליק, ובתה התינוקת. הנאשם, שלא בלם את המשאית, המשיך בנסיעה ונעצר במרחק של כ-180 מטרים ממקום התאונה.

זירת התאונה (צילום: דוברות מד"א)
זירת התאונה | צילום: דוברות מד"א

"אין לי מילים לתאר את הכאב"

"כל יום שעובר אני מרגיש גרוע מקודמו. מאוד קשה לי!", אמר דיאב בתחילת הדיון בהארכת מעצרו בשבוע שעבר. עורך דינו מוחמד סביחאת אמר לחדשות 2 Online: "לאחר הגשת כתב האישום נקבל את חומר החקירה ונלמד אותו ונגיב בהתאם בבית המשפט".

כמאל דיאב בדיון בעניינו (צילום: חדשות 2)
כאמל דיאב בבית המשפט | צילום: חדשות 2

במקביל התייצב בשבוע שעבר סעיד נעים - שאיבד את אשתו, בתו וגיסתו בתאונה - אל מול המצלמות ודרש עונש חמור לנהג המשאית. "אין לי מילים לתאר את הכאב, אתם לא צריכים לשמוע אבל רואים ושומעים בכל העולם את מה שקרה בחוץ", אמר.

"אני עוד לא בחוץ וכבר יודע מה מחכה לי - איבדתי את הדבר הכי יקר לי בעולם: את הבת שלי, את אשתי ואת אחותה", הוסיף. "גם גיסי במצב לא טוב, לא צריכים להגיע למצבים שכאלה".