כמאל דיאב בדיון בעניינו (צילום: חדשות 2)
זיאד בהארכת מעצרו | צילום: חדשות 2

הצהרת תובע הוגשה היום (חמישי) נגד כאמל דיאב, נהג המשאית שהיה מעורב בתאונה הקטלנית בצומת פורדיס בשבוע שעבר: המשטרה מייחסת לו שורת עבירות חמורות - הריגה, נהיגה באור אדום, גרימת חבלה של ממש, נהיגה בקלות ראש ונהיגה תחת השפעת סמים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הסעיף האחרון בהצהרת התובע הוגש למרות הפרסום בחדשות 2 אתמול, לפיו בדיקות המעבדה טרם הוכיחו שדיאב נהג תחת השפעת אלכוהול או סמים. "כל הבדיקות נמצאות בתיק", אמר חוקר המשטרה, רס"ב חאתם חארדן, במהלך הדיון.

"לגבי הסמים התשובה הראשונית חיובית. החקירה הסתיימה - ועוד היום נקבל תשובה סופית של הסמים. יש יסוד סביר להניח שהחשוד עבר העבירה וכי יש עילה למעצרו", הוסיף.

ביום ראשון צפויה הפרקליטות להגיש נגד דיאב כתב אישום. אנג'ליק נעים בת ה-32 ובתה קלואי בת השנתיים נהרגו מהפגיעה הקשה שתועדה במצלמות. גם אחותה של אנג'ליק, אולגה אשקר בת ה-38, נהרגה בתאונה.

דיאב דיבר בקצרה עם התקשורת עם כניסתו לדיון ואמר: "כל יום שעובר אני מרגיש גרוע מקודמו. מאוד קשה לי!". עורך דינו מוחמד סביחאת אמר לחדשות 2 Online: "ביום ראשון יוגש כתב אישום, נקבל את חומר החקירה ונלמד אותו ונגיב בהתאם בבית המשפט". השופטת הדסה אסיף האריכה את מעצרו של הנהג עד ליום ראשון.

אתמול פרסם כתבנו גיא פלג כי בדיקות המעבדה לדיאב "גבוליות ואינן חד משמעיות" - וההערכה היא כי הן לא יספיקו כדי לייחס לזיאד סעיף של נהיגה בשכרות.

786243
ההרוגות בתאונה | צילום: