"איבדתי את הדבר הכי יקר לי בעולם": חקירת התאונה הקטלנית בצומת פורדיס עוד נמשכת, והיום (שני) החליט סעיד נעים - שאיבד את אשתו, בתו וגיסתו בתאונה - לפנות לציבור הנהגים ולקרוא להם להיזהר. לבקשת חדשות 2 Online התייצב נעים, שנפצע בעצמו בתאונה באורח בינוני, מול המצלמה ודרש עונש חמור לנהג המשאית - שמעצרו הוארך היום שוב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בריאיון לחדשות 2 Online אמר נעים, שהתראיין בפעם הראשונה, כי "אין לי מילים לתאר את הכאב, אתם לא צריכים לשמוע אבל רואים ושומעים בכל העולם את מה שקרה בחוץ".

אשתו של נעים, אנג'ליק בת ה-32, ובתם קלואי בת השנתיים, נהרגו מהפגיעה הקשה שתועדה במצלמות. גם אחותה של אנג'ליק, אולגה אשקר בת ה-38, נהרגה בתאונה.

"אני עוד לא בחוץ וכבר יודע מה מחכה לי - איבדתי את הדבר הכי יקר לי בעולם:  את הבת שלי, את אשתי ואת אחותה", הוסיף. "גם גיסי במצב לא טוב, לא צריכים להגיע למצבים שכאלה".

"שזה לא יקרה גם לאדם השנוא עליי"

נעים ביקש להפנות את עיקר המסר שלו לציבור הנהגים: "מחר זה יכול לקרות לכולם בכל משפחה ולכל בנאדם וזה לא צריך להיות. אני מקווה שגם לבנאדם הכי שנוא עליי שזה לא יקרה לו חס וחלילה, בואו נתחיל להתעורר".

על הנהג החשוד בתאונה, כאמל זיאד, אמר נעים: "אני מקווה שהמדינה תעביר את המסר למי שנהג ותעניש אותו בהתאם".

בני משפחות ההרוגות בתאונה מפגינים מול ביהמ"ש (צילום: חדשות 2)
"לא נשתוק על ההפקרות בכבישים" | צילום: חדשות 2

הבוקר האריך בית המשפט בחדרה בשלושה ימים את מעצרו של זיאד, נהג המשאית שהיה מעורב בתאונה - ועל פי הראיות חצה את הצומת ברמזור אדום. במשטרה חושדים כי האיש נהג תחת השפעת סמים, וחשפו כי בעברו ביצע 102 עבירות תנועה.

במשטרה ציינו בבקשת הארכת המעצר כי הם מתכוונים לעמת את הנהג עם עד ראייה ששהה בזירה. כמו כן ציינו כי לחשוד יש עבר פלילי. "אנו ממתינים לתשובה סופית בנוגע לבדיקת הסמים והאלכוהול", אמר נציג המשטרה בדיון. "הוכחנו מעל כל ספק שהוא עבר באור אדום מלא מעל 12 שניות". הנציג ציין כי נדרש זמן נוסף בכדי לסיים את חקירת נסיבות התאונה ולקבלת תוצאות בדיקות המעבדה.

786243
ההרוגות בתאונה | צילום:

"הנהג לא ישפיע על תוצאות הבדיקות"

מחוץ לאולם בית המשפט הפגינו עשרות מבני משפחות ההרוגות. "החלטנו לשים סוף להפקרות שיש בכבישים", אמרו. "לא נשתוק על המעשה הזה ונמשיך להפגין בכל דיון". המפגינים הניפו שלטים שעליהם נכתב "רצח בכבישים" ואף הניפו את תמונות הקורבנות בתאונה הקטלנית.

במהלך הדיון דחה עורך דינו של הנהג החשוד את טענות המשטרה בנוגע לצורך להותירו במעצר. "זו תאונה טראגית והוא הביע צער עמוק", אמר עו"ד מוחמד סביחאת. "הנתונים היו בידי המשטרה מהיום הראשון של החקירה. הנהג לא ישפיע על תוצאות בדיקת המעבדה והעניינים הטכניים".

למרות דבריו, השופט קיבל את טענת המשטרה ואישר את הארכת מעצרו של החשוד עד ליום חמישי. "יש פעולות נחוצות להשלמת החקירה בעניין החשוד", אמר השופט. "שחרור בשלב הזה עלול לשבש את החקירה". 

התאונה אירעה ביום רביעי בשבוע שעבר סמוך לשעה 01:15, כשנהג המשאית פגע ברכב הפרטי - בהצטלבות בין כביש 4 לכביש 70. הנהג נחקר ונעצר על ידי המשטרה בגין מעורבותו בתאונה. צוות מד"א שהגיע למקום פתח בפעולות להחייאת שתי הנשים והתינוקות ופינה אותן לבית החולים הלל יפה בחדרה, שם נקבע מותן.