כתב אישום הוגש היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כנגד אסיר בטחוני בכלא "קציעות" בגין ניסיון רצח ופציעה של סוהרים על רקע לאומני, על רקע מאבק האסירים הביטחוניים נגד המיסוך הסלולרי שהטיל שב"ס.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. הנאשם מרצה עונש מאסר של 19 שנים, לאחר שהורשע בבית המשפט הצבאי בשומרון בעבירות ביטחון ובינהן נסיון רצח של אזרחים ישראלים, בכך שהוביל מחבל מתאבד לעיר חדרה.

כתב האישום מייחס לנאשם ביצוע עבירות של ניסיון רצח שהוא מעשה טרור, פציעה בנסיבות מחמירות המהווה מעשה טרור, הכנה לביצוע עבירה לפי חוק המאבק בטרור והחזקת חפץ אסור מסוכן המהווה מעשה טרור.

אגף החמאס בכלא קציעות (צילום: דוברות שב"ס, חדשות)
אגף החמאס בכלא קציעות, ארכיון | צילום: דוברות שב"ס, חדשות

על פי כתב האישום, האסיר אסלאם אלושאחיה בן ה-36 החליט להרוג קצין יהודי בשב"ס כנקמה על מה שסבר שהינה החלטתו של השר לביטחון פנים לשבש את קליטת הטלפונים הניידים בכלא "קציעות". בנוסף, הנאשם סבר שהסוהרים מרבים בחיפושים - ולכן חיפש לפגוע.

לשם זאת, הכין שתי סכינים מפיסת מתכת ממגשי האוכל שבכלא. את הסכינים הסתיר אלושאחיה מתחת למזרון מיטתו בכלא.

אגף החמאס בכלא קציעות, ארכיון (צילום: דוברות שב"ס, חדשות)
אגף החמאס בכלא קציעות, ארכיון | צילום: דוברות שב"ס, חדשות

מכתב האישום נגדו עולה כי לפני כשבועיים, בזמן המתיחות בין אסירי חמאס לשב"ס, הוציא אלושאחה את הסכין בזמן העברה בתוך הכלא. הוא הסתער לעבר הקצין ודקר אותו בצווארו, תוך שהוא צועק "אללה הוא אכבר". קצין אחר שעמד בקרבת מקום וחש לעזרת עמיתו נאבק עם הנאשם. במהלך המאבק, אלושאחיה דקר גם אותו בכתף.

בכתב האישום צוין, כי "הנאשם ביצע את העבירות מתוך מניע דתי, מדיני, לאומני או אידאולוגי, ובמטרה לעורר פחד ובהלה בציבור".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו