ראובני, שנגדו בוטל כתב האישום (צילום: Basel Awidat/Flash90, חדשות)
ראובני, שנגדו בוטל כתב האישום | צילום: Basel Awidat/Flash90, חדשות

הצתת כנסיית הדורמציון בירושלים: חודשיים לאחר שהוחלט לפסול את הודאותיהם של שני הנאשמים עקב טכניקות חקירה פסולות - פרקליטות מחוז מרכז הודיעה היום (שני) לבית המשפט כי היא חוזרת בה מכתב האישום של ינון ראובני (23) ונאשם נוסף (21), שהתכוונה להאשימם בחברות בארגון טרור, בריבוי עבירות הצתה, בהיזק בזדון ממניע גזעני ובעבירות נוספות - וזאת משום שאין בידיה די ראיות להרשיעם.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בעקבות ההודעה החריגה של הפרקליטות, בית המשפט החליט לזכות את השניים מכל העבירות שיוחסו להם. ההודעה נמסרה לבית המשפט בעקבות ההחלטה בינואר השנה לפסול את ההודאות של השניים לאחר חשיפת תרגילי החקירה בתוכנית "עובדה" שפורסמה שבועיים לפני כן. לאחר שההודאות נפסלו, לא נותרו בידי הפרקליטות מספיק ראיות שמבססות סיכוי סביר להרשעה.

יצוין כי המשפט בעניינם של עמירם בן אוליאל ונאשם נוסף (20), שהיה קטין בעת ביצוע המעשים, בגין מעורבותם ברצח בני משפחת דוואבשה ז"ל בכפר דומא, כל נאשם על פי חלקו בכתב האישום, חברות בארגון טרור ועבירות נוספות ממשיך להתנהל בביהמ"ש המחוזי בלוד.

כתובות נאצה שנכתבו בכנסייה (צילום: ודיע אבו נסאר, חדשות)
כתובות נאצה שנכתבו בכנסייה | צילום: ודיע אבו נסאר, חדשות

ההחלטה לפסול את ההודאות התקבלה לאחר שבתוכנית "עובדה" פרסמו את אחת הפרקטיקות שאמצעותן גובים עדויות מיהודים שנחשדים בביצוע מעשי טרור ופעולות תג מחיר. בהפקת המשטרה, נכלאו צעירים בבית המעצר בעכו באגף מדומה שהורכב כולו משוטרים וממדובבים, וזאת כדי לחלץ מהם הודאה, לעיתים אפילו תוך הפעלת לחצים כבדים.

עורך דינם של השניים, איתמר בן גביר, מסר בתגובה להחלטה: "סוף האמת לנצח. היום הגיעה לסיום אחת הפרשות החמורות בהיסטוריה של המשפט הישראלי. אני שמח שהשופטת קיבלה את עמדתי, ושהיום גם הפרקליטות מודה שאין ראיות".

הפרקליטות תגיש נגדו כתב אישום. בן אוליאל (צילום: חדשות)
הפרקליטות תגיש נגדו כתב אישום. בן אוליאל | צילום: חדשות
עו"ד בן גביר, ארכיון (צילום: Miriam Alster, פלאש 90, חדשות)
עו"ד בן גביר, ארכיון | צילום: Miriam Alster, פלאש 90, חדשות

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו