מקורביו של עד המדינה בתיק הצוללות מיקי גנור תוקפים היום (חמישי) בחריפות את הערעור של הפרקליטות לבית המשפט העליון על ההחלטה לשחררו למעצר בית מלא ולהשאירו במעצר. "זה אקט נקמני שמצביע על פאניקה ולהט נוראי להעניש", האשימו המקורבים. מנגד, גנור עומת בחקירתו עם אחד ממקורביו שהטיח בו: "אתה משקר, הגרסה החדשה שלך לא נכונה".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

דברי המקורבים מגיעים לאחר שהפרקליטות ערערה על החלטת בית המשפט המחוזי מהיום לקבל את ערעורו של גנור בתיק הצוללות ואת בקשתו לסגת מהסכם עד המדינה שנחתם עמו.

באמצע הדיון החל גנור לרעוד והוא הוצא מהאולם, אך לאחר מספר רגעים התאושש וחזר לדיון. בתום הדיון פנתה רעייתו לשוטרים וביקשה מהם לשלוח אותו לבית החולים באומרה: "אם הוא ימות עכשיו - זה היה על אחריותכם".

"מפעילים את כל הכוחות השלטוניים בצורה חריגה וזו התנהלות פסולה בתכלית", טענו המקורבים. "ברור שיש כאן כוונה מצד המשטרה והפרקליטות להרתיע עדי מדינה אחרים שלא יעזו לחזור בהם מעדותם וזה חמור שבעתיים: לא משיגים הרתעה של אחרים באמצעות מעצר משולל יסוד והצדקה".

"לא מוכן למות כשמכנים אותי בוגד"

אמש נחשפה במהדורה המרכזית גרסתו של גנור לאירועים, כפי שהסביר אותה למקורביו. "החלטתי שלא אעשה שקר בנפשי, לא אעיד שקר על הדוכן", אמר גנור. "לא מוכן למות כשמכנים אותי בוגד".

חלק מגרסת גנור למקורביו (צילום: חדשות)
"לא מוכן למות כשמכנים אותי בוגד" | צילום: חדשות

גנור הסביר למקורביו את החלטתו לסגת מהסכם עד המדינה, וטען שהופעלו עליו לחצים כבדים ביותר בחקירה - כולל איום במעצר בני משפחתו והחרמת רכושו. "אני אדם מבוגר ולא בריא, זה היה ידוע לחוקרים ולפרקליטות", אמר עד המדינה לשעבר. "לא יכולתי להירדם בלילה, מצבי הנפשי הידרדר".

לפי הפרסום במהדורה המרכזית, עד המדינה לשעבר הסביר את סיבוב הפרסה שביצע: "אני לא מוכן למות כשמכנים אותי בוגד. חשוב לי שהמשפחה שלי תדע שלא מכרתי את ביטחון המדינה עבור בצע כסף". גנור הבהיר למקורביו כי לצעדיו "אין קשר להתפתחויות האחרונות".

גנור. בוטל ההסכם (צילום: אילן אסייג, חדשות)
גנור בבית המשפט, ארכיון | צילום: אילן אסייג, חדשות

גנור בחר לשנות את גרסתו למרות שהבין שמדובר בצעד עם השלכות מאוד קשות עליו: "אני מבין שמבחינה משפטית אולי מדובר בצעד בלתי הפיך עם משמעויות קשות בעבורי אבל החלטתי שלא אעשה שקר בנפשי, לא אעיד שקר על הדוכן ולא אייחס לאחרים קבלת שוחד. אני לא מבקש לשפר את ההסכם הזה, להיפך אני מבין שאין חזרה מהצעד הזה. אני מוכן לשלם את המחיר אני אלחם עד הסוף".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו