הפשע שוב פוגע בחפים מפשע: שני ילדים ומבוגר נפצעו הבוקר קל מפיצוץ מטען שהוצמד למכונית. במשטרה חושדים שמדובר בחיסול חשבונות כיוון שהמכונית שייכת לאדם המוכר למשטרה, שפועל בתחום השוק האפור. מספר נפגעי חרדה טופלו במקום.

הפיצוץ אירע סמוך לשעה 10:15 ברחוב הקיבוצים 5 בעיר. עדי ראייה דיווחו שקול פיצוץ נשמע מכיוון חלקה האחורי של מכונית טנדר מסוג סיטרואן בצבע לבן, בעת שבעליה פתח את הדלת כדי להיכנס אליה. כוחות של מגן דוד אדום פינו מהמקום את שלושת הפצועים - בהם גם העבריין - לבית החולים קפלן בעיר.

מחקירה ראשונית עולה שהמכונית שייכת לאדם המוכר למשטרה, והחשד הוא שחיסול חשבונות בעולם התחתון הוביל לפיצוץ. במשטרה בודקים מספר כיווני חקירה, אולם עד כה לא נעצרו חשודים בפרשה. חוקרים שבדקו את הרכב, איתרו בו סחורה מזויפת. "המכונית הכילה עשרות נעליים שהן חיקויים של 'דולצ'ה וגבאנה'", סיפר אחד החוקרים.

בחודש שעבר - פיצוץ מכונית בהרצליה

לפני כשלושה שבועות אירע מקרה דומה בהרצליה: מכוניתו של יניב כהן, הנשיא של קבוצת הכדורגל מכבי קביליו יפו התפוצצה בהרצליה בשעה שניגש לבית קפה סמוך והפכה לכדור אש. במקרה זה, איש לא נפצע, אולם שתי עוברות אורח לקו בחרדה וטופלו במקום.

אחד מכיווני החקירה שנבדק הוא כי הרקע לניסיון החיסול הוא משחק קלפים בחודש מאי האחרון, במהלכו הרוויח כהן ארבעה מיליון שקלים מדוד וענונו, עבריין המוכר היטב למשטרה. על פי החשד, לא מיהר וענונו להעביר לידיו של כהן את סכום הזכייה העצום - וזה החל במסכת איומים לכיוונו. כהן עצמו הכחיש את ההערכות וטען כי ככל הנראה מדובר בטעות בזיהוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תיעוד: שניות אחרי הפיצוץ בהרצליה

חשד: ניסיון חיסול בלב הרצליה