"הרכב בער כמו כדור אש", כך תיארו עדי ראייה את הפיצוץ שאירע סמוך לשעה 9:00 בבוקר ברחוב יצחק הנשיא בהרצליה. עוברי אורח תיעדו את ניסיון החיסול שניות לאחר הפיצוץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מטען חבלה שהוצמד למכוניתו של נשיא קבוצת הכדורגל מכבי "קביליו" יפו יניב כהן, התפוצץ לפתע ברחוב מרכזי בעיר. עדי ראייה דיווחו שכהן יצא מהאוטו כדי לקנות קפה ואז אירע הפיצוץ. המכונית נשרפה כליל, אולם לא דווח על נפגעים בגוף, למעט שתי נפגעות חרדה שטופלו במקום. במשטרה מעריכים שמדובר בניסיון חיסול על רקע סכסוך בעולם התחתון. במזל רב האירוע הסתיים ללא פצועים. 

יניב כהן, ארכיון (צילום: ONE)
יניב כהן, ארכיון | צילום: ONE

גורמים במשטרה מספרים שכהן עצמו נמצא בסכסוך ארוך עם שורה של עבריינים, בהם שלום דומרני, ואיציק וענונו - לגביו דווח על משחק קלפים שבו יצר כהן חוב של 300 אלף שקלים לוענונו. כהן מכהן כיום כנשיא קבוצת מכבי "קביליו" יפו.  

הכן: ניצלתי בנס, זו טעות בזיהוי

כהן עצמו אמר לאתר ONE שעה קלה אחרי האירוע, "ניצלתי בנס, שנייה לפני כן יצאתי מהאוטו, אין לי שום סכסוך עם עבריינים, כנראה הם טעו בכתובת".

במשטרה מסבירים שמעשה הוא מעין "איתות אזהרה" במושגי העולם התחתון. כאמור בעליה של המכונית לא היה ברכב בזמן הפיצוץ. צוותי כבאות פעלו לכיבוי האש שאחזה ברכב ולמרות הקושי להתקרב למכונית, השתלטו לבסוף על השריפה.

לפני כשבועיים, אלמונים רכובים על אופנוע ניסו לחסל את העבריין הבכיר צ'רלי אבוטבול, סמוך למלון "כרמל" בנתניה. גם באירוע הזה לא היו נפגעים. אבוטבול, שלפי המשטרה עומד בראש משפחת הפשע, לא נפגע כתוצאה מהירי.

בהכנת הידיעה השתתפו: עזרי עמרם, גלעד שלמור, ברהנו טגניה ומשה נוסבאום