ניסיון חיסול לאור יום: מטען חבלה שהוצמד למכונית פרטית התפוצץ הבוקר ברחוב יצחק הנשיא בהרצליה. המכונית נשרפה כליל, אולם לא דווח על נפגעים בגוף, למעט שתי נפגעות חרדה שטופלו במקום. במשטרה מעריכים שמדובר בניסיון חיסול על רקע סכסוך בעולם התחתון.

במזל רב האירוע הסתיים ללא פצועים, מאחר שמדובר ברחוב מרכזי בעיר. כוחות גדולים של משטרה וחבלה הגיעו למקום האירוע ופתחו בחקירה. ההערכה הראשונית היא שמדובר בניסיון חיסול של יניב כהן - בעל הרכב ועבריין מוכר בעיר בשנות ה-20 לחייו. עדי ראייה דיווחו שכהן יצא מהאוטו כדי לקנות קפה ואז אירע הפיצוץ.

יניב כהן, ארכיון (צילום: ONE)
יניב כהן, ארכיון | צילום: ONE

גורמים במשטרה מספרים שכהן עצמו נמצא בסכסוך ארוך עם שורה של עבריינים, בהם שלום דומרני, ואיציק וענונו - לגביו דווח על משחק קלפים שבו יצר כהן חוב של 300 אלף שקלים לוענונו. כהן מכהן כיום כנשיא קבוצת מכבי "קביליו" יפו.  

כהן עצמו אמר לאתר ONE שעה קלה אחרי האירוע, "ניצלתי בנס, שנייה לפני כן יצאתי מהאוטו, אין לי שום סכסוך עם עבריינים, כנראה הם טעו בכתובת".

המכונית בערה כמו כדור אש

צוותי כבאות פעלו לכיבוי האש שאחזה ברכב ולמרות הקושי להתקרב למכונית, השתלטו לבסוף על השריפה. עדי ראייה סיפרו ש"המכונית בערה כמו כדור אש".

במשטרה מסבירים שמעשה הוא מעין "איתות אזהרה" במושגי העולם התחתון. כאמור בעליה של המכונית לא היה ברכב בזמן הפיצוץ. חבלני משטרה בודקים אפשרות למטען נוסף במכונית.

לפני כשבועיים, אלמונים רכובים על אופנוע ניסו לחסל את העבריין הבכיר צ'רלי אבוטבול, סמוך למלון "כרמל" בנתניה. גם באירוע הזה לא היו נפגעים. אבוטבול, שלפי המשטרה עומד בראש משפחת הפשע, לא נפגע כתוצאה מהירי.

בהכנת הידיעה השתתפו: עזרי עמרם, גלעד שלמור, ברהנו טגניה ומשה נוסבאום

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק