החרדי שנחשד שירק על אישה תושבת בית שמש, בשל לבושה שלטעמו - לא היה "צנוע" מספיק - שוחרר לביתו בתנאים מגבילים.

האיש, דוד מאיר אייזנבך, נעצר ביום חמישי האחרון בחשד שתקף את האישה ברחוב בעיר. במשטרה טענו כי עולה ממנו סכנה וכן חשש שינסה לשבש את הליכי החקירה, ולמרות שהודה במיוחס לו - הוחלט בבית משפט השלום בירושלים לשחררו.

פרט לאדם ששוחרר, נעצרו בחשד למעורבות בהתנכלות לילדה עוד 10 חרדים תושבי בית שמש. במשטרה טענו כי אלה היו אחראיים, פרט לתקיפת הילדה נעמה מרגוליס בת ה-7 ולתקיפת נשים אחרות, להטרדה של ילדים נוספים שגם הם עשו דרכם לבית הספר שבו הם לומדים.

חרדים תקפו צוות צילום בבית שמש

צוות צילום של חדשות ערוץ 2 שהגיע לצלם היום בבית שמש הותקף על ידי תושבים חרדים מקומיים שהתנגדו לפעילותם במקום. התוקפים התנפלו על אנשי הצוות, ניפצו את שמשות הרכב שעמו הגיעו לעיר, ואף שברו חלק מהציוד שהיה ברשותם.

אנשי הצוות הזעיקו את כוחות המשטרה שהגיעו למקום, ורק בתהערבות שלהם נפסקה התקיפה. כוחות המשטרה ליוו את אנשי הצוות עד שעזבו את העיר. "אם המשטרה לא הייתה מגיעה לשם תוך 10 דקות אני לא יודע איך זה היה נגמר".

"הגענו לעיר כדי לצלם בעקבות אמירתו של ראש הממשלה הבוקר על כך שצריך להסיר את השלטים המפלים", סיפר כתב חדשות 2 שי גל, זמן קצר לאחר התקיפה. "נכנסנו לאותה שכונה שבה הם מוצבים, כעבור דקות התחיל פרץ של אנשים שהתחילו לקרוא לעברינו 'שונאי ישראל' ותוך דקה זה הפך למתקפה של עשרות אנשים שהתנפלו עלינו והחלו ליידות לעברנו אבנים".

"הם ניפצו את שמשות הרכב והכו אותנו בידיהם, מבלי שאיש ניסה לעצור אותם", תיאר גל את רגעי החרדה. "לא ברור לי אם הם זיהו אותי מהכתבה שצילמנו בעיר, אבל זה לא חשוב. זה הדיאלוג. כל הבוקר מדברים על קבוצה קיצונית, אבל אני ראיתי עשרות אנשים עם שנאה ולא עם שום דבר אחר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תקיפת הילדה בבית שמש - סיקור מיוחד

ראש הממשלה נתניהו: "קיצוניים לא יפגעו בזכויות נשים"

מארגן מפגן התמיכה בנעמה: "במקום בו יורקים על ילדות ישרפו גם בני אדם" 

בית שמש: יורקים על בת 7 ש"לבושה לא צנוע"

"אלף ישראלים יגנו על נעמה הקטנה"