בעקבות כתבתו של שי גל שפורסמה אמש ותיעדה את מסכת ההשפלות שעוברת ילדה בת 8 על ידי חרדים בבית שמש, החליט צביקי לוין שאסור לעבור על הדבר בשתיקה. מי שעומד מאחורי ההתארגנות בפייסבוק הקוראת לתמוך בילדה, בה חברים כבר אלפי בני אדם מסביר: "מאות אלפי ישראלים מרגישים שהמדינה נשמטת להם מתחת לרגליים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לוין סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי מיד לאחר הצפייה בכתבה ב"אולפן שישי" הוא החליט שהוא לא יעבור על הדבר בשתיקה. "קודם כל היו לי תחושות של כאב על הילדה הזאת, אבל לא רק עליה. כשאתה רואה סיפור כזה אתה מבין שמדובר גם באלפי בנות אחרות שסיפורן לא מגיע לתקשורת", הסביר לוין.

"בנוסף, אני מרגיש זעם ענק, שמופנה כלפי המאיימים, המקללים, המדירים והמשפילים וגם כלפי הממשלה שלא אוכפת את החוק במדינה במקרים מסוימים", מדגיש לוין. לדבריו, אירוע זה מצטרף לתחושת הזעם בעקבות אירועי התג מחיר האחרונים, ו"ניסיונות החקיקה ההזויים" שמציפים את הכנסת.

"יש תגובות מטורפות - צונאמי של משתתפים"

נעמה מרגוליס + צביקי לוין (צילום: חדשות 2)
מארגן המחאה צביקי לוין ונעמה | צילום: חדשות 2

ב-24 השעות האחרונות הצטרפו יותר מ-4,000 איש לקבוצה שהקים לוין ברשת החברתית, הקוראת לעלות לבית שמש בעקבות המציאות שנחשפה בכתבה. "התגובות שאני מקבל בפייסבוק מוכיחות שאנחנו לא בודדים, זה מאות אלפי ישראלים שמרגישים שהמדינה נשמטת להם מתחת לרגליים. זה איום שלא מגיע מאירן אלא מתוכנו, ומעבר לזעם מדובר בפחד, חרדה קיומית, במדינה שנאבקת על קיומה ונאבקת על שמירת ציביון יהודי ודמוקרטי", הוסיף לוין.

"רק לפני 65 שנה העם הזה עמד בסכנת הכחדה, ולכן קמה מדינה כדי לתת פתרון והגנה. אנחנו נמצאים בתחושה שאנשים שקוראים לעצמם יהודים שמשתלטים באלימות על הגדרת היהודי, ומסכנים את כל המפעל הזה - במקום בו יורקים על ילדה בת 7 ישרפו גם בני אדם", מזהיר לוין.

מעבר לתמיכה שקיבל לוין ביממה האחרונה הגיעו גם מספר איומים. הודעות נשלחו לטלפון הסלולרי שלו בהן נכתב כי מדובר בהסתה, ולכן הוא עובר עבירה פלילית וכי ידווחו עליו למשטרה, אך הדבר אינו מרתיע אותו. "אין לנו עדיין מועד מדויק, אך כבר יש תגובות מטורפות כמו צונאמי של משתתפים. התכנון הוא למצוא תוך 24 שעות מקום ומועד, והכוונה היא לערוך מצעד נרות - הליכה בתוך בית שמש השבוע באחד הערבים".