האלימות בבית שמש חוצה גבול חדש: צוות צילום של חדשות ערוץ 2 שהגיע לצלם בעיר, הותקף על ידי תושבים חרדים מקומיים שהתנגדו לפעילותם במקום. התוקפים התנפלו על אנשי הצוות, ניפצו את שמשות הרכב שעמו הגיעו לעיר, ואף שברו חלק מהציוד שהיה ברשותם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אנשי הצוות הזעיקו את כוחות המשטרה שהגיעו למקום, ורק בתהערבות שלהם נפסקה התקיפה. כוחות המשטרה ליוו את אנשי הצוות עד שעזבו את העיר. "אם המשטרה לא הייתה מגיעה לשם תוך 10 דקות אני לא יודע איך זה היה נגמר".

רכב פגע ב-3 הולכי רגל. ארכיון (צילום: ‏משה הולצמן)
רכב חדשות 2 שהותקף בבית שמש | צילום: ‏משה הולצמן

"הגענו לעיר כדי לצלם בעקבות אמירתו של ראש הממשלה הבוקר על כך שצריך להסיר את השלטים המפלים", סיפר כתב חדשות 2 שי גל, זמן קצר לאחר התקיפה. "נכנסנו לאותה שכונה שבה הם מוצבים, כעבור דקות התחיל פרץ של אנשים שהתחילו לקרוא לעברינו 'שונאי ישראל' ותוך דקה זה הפך למתקפה של עשרות אנשים שהתנפלו עלינו והחלו ליידות לעברנו אבנים".

"הם ניפצו את שמשות הרכב והכו אותנו בידיהם, מבלי שאיש ניסה לעצור אותם", תיאר גל את רגעי החרדה. "לא ברור לי אם הם זיהו אותי מהכתבה שצילמנו בעיר, אבל זה לא חשוב. זה הדיאלוג. כל הבוקר מדברים על קבוצה קיצונית, אבל אני ראיתי עשרות אנשים עם שנאה ולא עם שום דבר אחר".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה כי "צוות תקשורת שהגיע לצלם כתבה בבית שמש הותקף על ידי כמה עשרות חרדים, שיידו אבנים וגרמו נזק לרכב של הצוות. אחד מאנשי הצוות נפצע באורח קל. כוחות משטרה הגיעו למקום ופתחו בחקירה לאיתור התוקפים ולחיפוש אחר ציוד שלטענת המותקפים נגנב מהם".