החשודים באונס בבית המשפט, הלילה
החשודים בבית המשפט, הלילה | צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2

פרשת האונס הקבוצתי בתלמידת כיתה י"ב ממרכז הארץ. בית משפט השלום בירושלים האריך הלילה בשלושה ימים את מעצרם של שלושת החשודים, בהם קטין בן 17 וחצי, בחשד שאנסו את תלמידת התיכון בת ה-18 במהלך חופשת הפסח במספר מקרים. השופט ציין בהחלטתו: "נחה דעתי שקיים חשד סביר לקיום העבירות המיוחסות לחשודים".

המשטרה ביקשה מבית המשפט להאריך בחמישה ימים את מעצרם של שלושת החשודים, בגילאי 32, 19 ו-17 וחצי, לאחר שעל פי החשד ניצלו את מצבה הנפשי הקשה של הנערה ואנסו אותה בהזדמנויות שונות. לטענת המשטרה, חלק ממעשי האונס בוצעו בכוח תוך כדי שימוש באלימות נגד הנערה ותוך ניצול מצבה.

השופט ראובן שמיע קבע בתום הדיון כי "לאחר עיון בחומר שהוגש, נחה דעתי שקיים חשד סביר לקיום העבירות המיוחסות לחשודים. החקירה נמצאת בראשיתה, ומאז מעצר החשודים ביצעה המשטרה מספר פעולות חקירה, אולם לא היה בפרק הזמן הקצר בכדי להשלים חקירה כה מורכבת ומסועפת". לפיכך החליט השופט להאריך את מעצר החשודים עד יום שני.

פרקליטתו של אחד החשודים, עו"ד ורד בירגר, ציינה במהלך הדיון כי הבחורה עצמה הומלסית וכי היא "שכבה להנאתה" עם עשרות קטינים. "מרשי טוען שהוא חף מפשע, ומעולם לא שכב עם הצעירה הזאת, היא שקרנית והעלילה עליו", תקפה עורכת הדין. "אין שום הוכחה שהיה אונס, אין עדות רפואית, היא לא הלכה להתלונן. מילה שלה יכולה להרוס את החיים. הבחורה הזאת מבחינתי היא בסימן שאלה".

המתלוננת, תלמידת כיתה י"ב ללא עבר פלילי, הובאה ממוסד לחוסים לבית החולים "הדסה" עין כרם לאחר האונס שעברה. שלושת החשודים במעורבת במעשה נעצרו אתמול על ידי המשטרה. גורמים במשטרה מציינים שמדובר עד כה בחקירה ראשונית של הפרשה.

"מרשי מכחיש שקיים יחסי מין עם המתלוננת. לא היו יחסים, לא הייתה לטיפה. הייתה היכרות שטחית בלבד", אמר עו"ד שאול עזרא מהסניגוריה הציבורית, המייצג את הקטין החשוד. ארנון איתן, עורך דינו של אחד האחים הדגיש כי המתלוננת לא זיהתה את מרשו אלא רק כאחיו של האחשוד האחר וכי גם בינם לא היה שום קשר מיני.

המתלוננת נמלטה ואותרה במהלך חיפושים

אתמול פרסמנו כי המתלוננת בפרשה נמלטה במהלך הלילה ממקום המסתור שאליו הועברה. היא אותרה לבסוף לאחר חיפושים נרחבים אחריה, בעיר שבה בוצעו בה המעשים. במקביל, נחשפו פרטים נוספים באשר לנסיבות חשיפת הפרשה כולה. מי שהבחין במצוקת הנערה היו אנשי פרויקט "עיר ללא אלימות" ועמותת עלם, שקיימו סיור בימי חג הפסח. הם הבחינו בצעירה שבלטה בכך שלא התגוררה באותה העיר וראו אותה מוקפת נערים רבים.

עובדת סוציאלית ומדריכה ניגשו לשוחח עמה והחלו לדובב אותה - כשלפתע, החלו הנערים לתקוף את צוותי הסיוע שפעלו במקום. אותן עובדת סוציאלית ומדריכה החליטו שלא לוותר, ובאמצעות הניידת שבה הגיעו לזירה מילטו את הנערה. במקביל, נמשך המאבק בין הצדדים והצעירים המשיכו לתקוף את אנשי הצוות. רק אחרי העברת הקורבן למקום מבטחים החלה לגולל את אשר עבר עליה - וחשפה את מסכת הזוועות.

חוקרי נוער גבו מהנערה עדות מסודרת שלאחריה הועברה לבית חולים - שם, בבדיקה שנערכה בגופה, אושש החשש כי עברה אונס. בחקירתה אישרה הצעירה כי קיימה יחסי מין בהסכמה עם מקצת מהנערים, אך הדגישה כי היתר כפו זאת עליה. בין היתר, נבדקת האפשרות שחלק מהנערים סרסרו בתלמידה וכן כי בסך הכל, נאלצה לשכב עם כ-40 צעירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק