שוב פעולת שנאה בצפון: כתובות בגנות ערבים רוססו ביקנעם שבדרום רכס הכרמל ונזק נגרם למרפאת שיניים. הפעולה מהווה החרפה נוספת של מעשי השנאה בצפון, אחרי שבמהלך יום העצמאות אלמונים ציירו צלב קרס על קבר של רב, ובתחילת השבוע - הושחת רכבו של תושב כפר כנא. בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 Online נראה הרגע שבו מנופץ חלון המרפאה.

לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אמש (ג') גילה רופא שיניים ממוצא דרוזי, ד"ר חאטר נאשד, כי על קירות מרפאתו רוססו הכתובות "תג מחיר" ו"ד"ש מצומת פורדיס" וחלון המרפאה נופץ. התושבים הזעיקו את המשטרה שפתחה בחקירה.

"זה לא הגיוני, זה מאכזב שזה מה שקורה במדינה הזאת", אמר ד"ר נאשד לחדשות 2 Online. "אמור להיות כאן ביטחון. באתי להתפרנס, הם לא מכירים אותי, אני לא אעזוב את המקום".

תג מחיר בצפון (צילום: חדשות 2)
החלון שנופץ | צילום: חדשות 2

האירוע מתווסף לשרשרת ארוכה של אירועי תג מחיר בתדירות הולכת וגוברת, במיוחד לאירועים בתוך תחומי הקו הירוק, בניגוד לעבר כשפעולות מהסוג הזה בוצעו בעיקר מעבר לקו הירוק. במהלך יום אתמול, יום העצמאות, ציירו אלמונים צלב קרס על קברו של הצדיק רבי חלפתא סמוך לכפר מרר, ובמקום נכתב: "תג מחיר ישלם את המחיר".

אחר הצהריים יקיימו שרת המשפטים לבני, השר לביטחון פנים אהרונוביץ, היועץ המשפטי לממשלה, מפכ"ל המשטרה ופרקליט המדינה כנס חירום בנושא פשעי שנאה על רקע ריבוי אירועי "תג מחיר".

"ד"ש מצומת פוריידיס"
"ד"ש מצומת פוריידיס" | צילום:

אירוע 'תג מחיר' השלישי מתחילת השבוע

ביום ראשון הושחת ביקנעם רכבו של תושב כפר כנא, שצמיגי מכוניתו נוקבו וכן צוירו עליה מגן דוד וכתובת "תג מחיר". באותו יום, שוטרי תחנת הראל במבשרת ציון עצרו ארבעה נערים בחשד שריססו שריססו כתובות נאצה נגד ערבים בקרית יערים הסמוכה לירושלים. ארבעת החשודים, בני 13-15, הודו במעשה. מהחקירה עולה כי מדובר בהתארגנות מקומית של נערים שזו היא הפעם הראשונה שהם מבצעים מעשה מן הסוג הזה, לטענתם.

מדובר בנערים שמתגוררים ביישוב החרדי טלז סטון, הסמוך לקריית יערים. בחקירתם סיפרו כי ביום ו' האחרון קנו תרסיס בחנות לממכר חומרי בניין והגיעו אל אתר הבנייה בקריית יערים וריססו את הכתובות.

"אמור להיות ביטחון". ד"ר נאשד
"אמור להיות ביטחון". ד"ר נאשד | צילום:

הנערים טענו: "אנחנו שונאים ערבים"

לטענתם, הקבלן והפועלים במקום הם ממוצא ערבי ו"הם שונאים ערבים". על פי החשד, הם ריססו כתובות נאצה בגנות ערבים באתר בנייה בשטח היישוב החרדי קריית יערים (טלזסטון), הסמוך לכפר אבו-גוש שליד ירושלים. הם נעצרו לאחר שעל טרקטור ומכולה באתר הבנייה התגלו הכתובות "תג מחיר", "מוות לערבים" ו"כהנא צדק". לטענת השומר באתר, הוא עזב את המקום לשעתיים, וכששב - הבחין בכתובות.

עוד קודם לכן, במהלך הלילה שבין שבת לראשון, פרצה בהתנחלות יצהר מחאה אלימה נגד כוחות משטרה שהגיעו ליישוב לצורך חיפוש באחד הבתים. בלשי מפלג הפשיעה הלאומנית שהגיעו לחיפוש בבית, נתקלו במחאה אלימה מצד כ-100 מתושבי היישוב. החיפוש בוצע בבית משפחת הזוג שנעצרו בחשד שרכבם שימש לפשיעה לאומנית באום אל-פאחם לפני כשבועיים. במהלך המבצע, גלגליה של אחת הניידות נוקב.