צלב קרס על קבר הצדיק
המשטרה פתחה בחקירת ההשחתה | צילום:

פעולות השנאה בצפון נמשכות - והפעם נגד יהודים: במהלך יום העצמאות ציירו אלמונים צלב קרס על קברו של הצדיק רבי חלפתא סמוך לכפר מרר, ובמקום נכתב: "תג מחיר ישלם את המחיר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

משטרת כרמיאל פתחה בחקירת המקרה, ונבדק החשד כי מדובר במעשה נקם על ריבוי מקרי "תג מחיר" בצפון. ביום ראשון הושחת ביקנעם רכבו של תושב כפר כנא, שצמיגי מכוניתו נוקבו וכן צוירו עליה מגן דוד וכתובת "תג מחיר". במקביל, אלמונים ריססו כתובות נאצה באתר בנייה בשטח היישוב החרדי קריית יערים (טלזסטון), הסמוך לכפר אבו-גוש שליד ירושלים.

השחחת הקבר, היום
השחחת הקבר, היום | צילום:

שני נערים תושבי קריית יערים, בני 14 ו-12, שנעצרו בחשד לביצוע תג המחיר בקריית יערים, נשלחו על ידי בית משפט השלום בירושלים למעצר בית בן ארבעה ימים. החשוד בן ה-14 הודה כי ביצע את ההשחתה כמעשה קונדס.

גל אירועי שנאה בשבוע אחד: כתובות רוססו, צמיגים נוקבו

בסוף השבוע, בפעם החמישית בתוך שבוע, שוב עלה חשד לאירוע "תג מחיר" - הפעם בגוש עציון: ענפיהם של 32 עצי זית הושחתו סמוך ליישוב בת עין ורוססו הכתובות "ערבים גנבים" ו"תג מחיר". משטרת מחוז ש"י פתחה בחקירת האירוע. נציגי מינהלת התיאום והקישור הגיעו יחד עם משטרת ש"י למקום כדי לתעד את הנזק.

תג מחיר בקריית יערים, השבוע שעבר (צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2)
תג המחיר בקריית יערים, השבוע | צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2

האירוע בגוש עציון מצטרף למקרה נוסף שהתרחש בסוף השבוע, אז רוססו כתובות נאצה על קברו של עז א-דין אל-קסאם בנשר. בין היתר נכתב: "תודה על יום הזיכרון", "תג מחיר ציפי לבני" ו"ג'ון קרי". פעילים של התנועה האסלאמית גילו את הכתובות בשעות הבוקר ומחקו אותן.

הכתובות שרוססו על הקבר בנשר (צילום: מואססת אל אקצא)
הכתובות שרוססו על הקבר בנשר | צילום: מואססת אל אקצא

עוד אירעו בשבוע שעבר שני אירועים עם חשד לתג מחיר ביקנעם: צמיגי מכוניתו של תושב נצרת שחנה בעיר נוקבו וצויר מגן דוד על הרכב. משטרת עפולה פתחה בחקירת המקרה. ביום ראשון שעבר בוצעה השחתה נוספת בעיר, כאשר אלמונים ניקבו את צמיגי מכוניתו של קבלן מכפר קנא, ורשמו על רכבו "תג מחיר". 

תג המחיר ביקנעם, בשבוע שעבר (צילום: חדשות 2)
תג המחיר ביקנעם, בשבוע שעבר | צילום: חדשות 2