פעולות השנאה נמשכות: אלמונים ריססו הבוקר (א') כתובות נאצה באתר בנייה בשטח היישוב החרדי קריית יערים (טלזסטון), הסמוך לכפר אבו-גוש שליד ירושלים. על פי החשד, הכתובות הופנו כלפי פועלים ערבים המועסקים באתר. במקביל, הושחת ביקנעם גם רכבו של תושב כפר כנא, שצמיגי מכוניתו נוקבו וכן צוירו עליה מגן דוד וכתובת "תג מחיר". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

על טרקטור ומכולה באתר הבנייה התגלו הכתובות "תג מחיר", "מוות לערבים" ו"כהנא צדק". לטענת השומר באתר, הוא עזב את המקום לשעתיים, וכששב - הבחין בכתובות. צוות זיהוי פלילי שהגיע למקום פתח בחקירת האירוע. בתגובה לאירוע ולשרשרת פעולות תג מחיר לאחרונה, יערכו היום פעילי מפלגת מרצ ביקור מחאה בקריית יערים.

הלילה פרצה בהתנחלות יצהר מחאה אלימה נגד כוחות משטרה שהגיעו ליישוב לצורך חיפוש באחד הבתים. בלשי מפלג הפשיעה הלאומנית שהגיעו לחיפוש בבית, נתקלו במחאה אלימה מצד כ-100 מתושבי היישוב. החיפוש בוצע בבית משפחת הזוג שנעצרו בחשד שרכבם שימש לפשיעה לאומנית באום אל-פאחם לפני כשבועיים. במהלך המבצע, גלגליה של אחת הניידות נוקב.

גל אירועי שנאה בשבוע אחד: כתובות רוססו, צמיגים נוקבו

רק אתמול, בפעם החמישית בתוך שבוע, שוב עלה חשד לאירוע "תג מחיר" - הפעם בגוש עציון: ענפיהם של 32 עצי זית הושחתו סמוך ליישוב בת עין ורוססו הכתובות "ערבים גנבים" ו"תג מחיר". משטרת מחוז ש"י פתחה בחקירת האירוע. נציגי מינהלת התיאום והקישור הגיעו יחד עם משטרת ש"י למקום כדי לתעד את הנזק.

תג המחיר בבת עין, אתמול
תג המחיר בבת עין, אתמול | צילום:

האירוע בגוש עציון מצטרף למקרה נוסף שהתרחש שלשום, אז רוססו כתובות נאצה על קברו של עז א-דין אל-קסאם בנשר. בין היתר נכתב: "תודה על יום הזיכרון", "תג מחיר ציפי לבני" ו"ג'ון קרי". פעילים של התנועה האסלאמית גילו את הכתובות בשעות הבוקר ומחקו אותן.

הכתובות שרוססו על הקבר בנשר (צילום: מואססת אל אקצא)
הכתובות שרוססו על הקבר בנשר, שלשום | צילום: מואססת אל אקצא

עוד אירעו בשבוע שעבר שני אירועים עם חשד לתג מחיר ביקנעם: צמיגי מכוניתו של תושב נצרת שחנה בעיר נוקבו וצויר מגן דוד על הרכב. משטרת עפולה פתחה בחקירת המקרה. ביום ראשון שעבר בוצעה השחתה נוספת בעיר, כאשר אלמונים ניקבו את צמיגי מכוניתו של קבלן מכפר קנא, ורשמו על רכבו "תג מחיר". 

תג המחיר ביקנעם, בשבוע שעבר (צילום: חדשות 2)
תג המחיר ביקנעם, בשבוע שעבר | צילום: חדשות 2

עוד בשבוע שעבר ריססו אלמונים כתובות נאצה במסגד אל-רחמה בכפר פוריידיס שבחוף הכרמל. על כמה מקירות המסגד רוססו מגן דוד והכיתוב "מסגדים סוגרים במקום ישיבות". בנוסף נוקבו צמיגיהם של כ-70 כלי רכב בכפר.

על פי החשד, שני גברים ואישה עומדים מאחורי המעשה. המשטרה החלה בחקירת המקרה, שעורר זעם רב בקרב התושבים שגילו את ההשחתה הבוקר. "פעולת התג מחיר עברה כל גבול - כנראה שאף אחד לא מעוניין להפסיק את זה עד שתהיה שפיכות דמים", אמר תושב הכפר לחדשות 2 Online. "הגיע הזמן שהממשלה תתערב באופן מיידי לפני שיהיה אסון. אנחנו לא נשתוק על המעשה הזה". בעקבות המקרה הבוקר הוחלט על שביתה כללית בכפר.

תג המחיר במסגד בפוריידיס (צילום: רקאד מוחסין)
תג המחיר במסגד בפוריידיס | צילום: רקאד מוחסין