טכנאי הגז החשוד ברשלנות, שככל הנראה הובילה לפיצוץ הגז בירושלים שבו נהרגו שלושת בני משפחת טופאן, שוחרר הערב (ג') למעצר בית בתנאים מגבילים, לאחר שבית המשפט המחוזי בירושלים קיבל חלקית את הערעור שהגיש על משך מעצרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עם שחרורו מתחנת מוריה, דבק הטכנאי בגרסתו, שלפיה פעל על פי התקנות. "אני מרגיש בסדר גמור, המצפון שלי נקי - פעלתי לפי הנהלים. אני משתתף בצער המשפחות. הלוואי והייתי מקבל את הקריאה לדירה שבה הייתה הדליפה. יכולתי גם אני להיפגע בעצמי, אבל הגעתי לדירה אחרת ועשיתי את הבדיקה כהלכה".

שחרורו התאפשר, לאחר ששופט בית המשפט המחוזי בירושלים רפי כרמל, החליט לקבל חלקית את הערעור שהגיש באמצעות סנגורו, ולאחר שהמשטרה ביצעה פעולות חקירה נוספות בעניינו.

"קיבלנו מידע שפעולתו לא הייתה סבירה, לא כך היה צריך לנהוג עובד ברמתו", טען רפ"ק סימון אייזן, נציג המשטרה בדיון והדגיש כי קיים חשש משמעותי לשיבוש ההליכים. "אנחנו צריכים לבדוק את חברת הגז, לחקור את מנהליה ועובדיה,  את כל נושא הבטיחות וההדרכה שקיבל הטכנאי", הוסיף.

הבניין שנפגע בי-ם
הבניין שנפגע בי-ם | צילום:

הסנגור: לא מדובר בעבריין קלאסי

עו"ד יהודה שושן, סנגורו של הטכנאי, השיב לעומתו כי "אין חשש שהוא יברח - לא מדובר בעבריין קלאסי, יכול להיות שיש מקור שונה לאירוע שלא קשור למרשי או לחברה שבה הוא עובד". שושן טען כי הובלתו הצפויה של הטכנאי לשחזור באזיקים "היא דבר משפיל ונוראי".

השופט כרמל קבע, לאחר ששמעת את שני הצדדים, כי "מדובר בדליפה שככל הנראה קיימת זמן רב, והמשיב אינו הראשון מבין טכנאי הגז שמגיע למקום". השופט החליט כי פעולות החקירה אינן מחייבות את המשך מעצרו של החשוד, אך אסר עליו להגיע לזירת האירוע או ליצור קשר עם חברת הגז, אלא אם המשטרה תבקש זאת. 

חבריו של הטכנאי שהגיעו היום לבית המשפט סיפרו כי החשוד הוא אדם אתי ומקצוען, וטענו כי המשטרה "מחפשת את המטבע מתחת לפנס". חברו ציין כי "גם הוא כואב את האירוע הקשה של אתמול. הוא נמצא במשבר לא פשוט - אדם רציני שחרב עליו עולמו על לא עוול בכפו. אין לי ספק שהפילו עליו תיק. הוא לא שרלטן".

בת משפחה שהתייצבה בדיון על מנת לתמוך בטכנאי הדגישה כי "קשה למשפחה לתפוס את המצב. אנחנו כואבים את כאב המשפחה שנהרגה אבל הוא באמת עשה כל מה שאפשר. מצבו כקשה. מדובר באדם שבנו בן ה-14 רואה אותו הולך כבול באזיקים".