טכנאי הגז החשוד, בדיון בביהמ"ש (צילום: חדשות 2)
הטכנאי החשוד, אתמול | צילום: חדשות 2

טכנאי הגז החשוד ברשלנות, שהובילה לפיצוץ בלון הגז בירושלים, ישוחרר היום (ג') בערב, לאחר שהתקבל חלקית הערעור שהגיש על משך מעצרו. מקורביו הגיעו לבית המשפט על מנת לתמוך בו ואמרו: "הוא עשה את כל מה שאפשר, הוא אדם ערכי שנמצא עכשיו במצב קשה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים רפי כרמל החליט לקבל חלקית את הערר שהגיש עורך דינו של הטכנאי, שנעצר אתמול לשלושה ימים. השופט הורה לשחרר את הטכנאי לביתו בשעה שבע הערב, זאת לאחר שהמשטרה תבצע פעולות חקירה נוספות בעניינו.

"קיבלנו מידע שפעולתו לא הייתה סבירה, לא כך היה צריך לנהוג עובד ברמתו", טען רפ"ק סימון אייזן, נציג המשטרה בדיון, שהדגיש כי קיים חשש משמעותי לשיבוש ההליכים. "אנחנו צריכים לבדוק את חברת הגז, לחקור את מנהליה ועובדיה,  את כל נושא הבטיחות וההדרכה שקיבל הטכנאי", הוסיף.

עו"ד יהודה שושן, סניגורו של הטכנאי, השיב לעומתו כי "אין חשש שהוא יברח - לא מדובר בעבריין קלאסי, יכול להיות שיש מקור שונה לאירוע שלא קשור למרשי או לחברה שבה הוא עובד". שושן טען כי הובלתו הצפויה של הטכנאי לשחזור באזיקים "היא דבר משפיל ונוראי".

השופט כרמל קבע, לאחר ששמעת את שני הצדדים, כי "מדובר בדליפה שככל הנראה קיימת זמן רב, והמשיב אינו הראשון מבין טכנאי הגז שמגיע למקום". השופט החליט כי פעולות החקירה אינן מחייבות את המשך מעצרו של החשוד, אך אסר עליו להגיע לזירת האירוע או ליצור קשר עם חברת הגז, אלא אם המשטרה תבקש זאת. 

הבניין שנפגע בי-ם
הבניין שנפגע בי-ם, אתמול | צילום:

"הוא אדם מקצועי, לא שרלטן"

חבריו שהגיעו היום לבית המשפט סיפרו כי החשוד הוא אדם אתי ומקצוען, וטענו כי המשטרה "מחפשת את המטבע מתחת לפנס". חברו ציין כי "גם הוא כואב את האירוע הקשה של אתמול". "הוא נמצא במשבר לא פשוט - אדם רציני שחרב עליו עולמו על לא עוול בכפו. אין לי ספק שהפילו עליו תיק. הוא לא שרלטן", הוסיף החבר.

בת משפחה שהתייצבה בדיון על מנת לתמוך בטכנאי הדגישה כי "קשה למשפחה לתפוס את המצב. אנחנו כואבים את כאב המשפחה שנהרגה אבל הוא באמת עשה כל מה שאפשר. מצבו כקשה. מדובר באדם שבנו בן ה-14 רואה אותו הולך כבול באזיקים".

אתמול החליט בית משפט השלום בעיר להאריך בשלושה ימים את מעצרו של הטכנאי. זמן קצר לאחר מכן הוגש הערעור, שהתקבל היום בבית המשפט המחוזי.