שעות ספורות לאחר שהובא למנוחת עולמים אריק עופר, ערכו הערב בוחני התנועה של המשטרה באופקים שחזור של התאונה הקטלנית בה נהרג הילד בן ה-12 וחברו נפצע.

אחר הצהריים ליוו מאות חברים ובני משפחה את אריק הקטן שנפגע אנושות כשהוא וחברו חצו מעבר חציה עם אופניים. לאחר המחלוקת עם המועצה הדתית, נטמן הילד בחלקת "חסרי הדת" בבית העלמין באופקים. "זו טרגדיה קשה ונוראית", ספד לו הרב מרדכי חורי. "זה דבר קשה מאוד להוביל ילד, תינוק ממש, למנוחת עולמים".

אמו אינה מיררה בבכי והתקשתה להיפקד מבנה. "אריק ילד מתוק שלי", פנתה ליקירה, "אל תלך לי, אני אוהבת אותך. אתה תמיד תהיה בלב שלי. אתה חסר לי, בלעדיך זה לא חיים. אתה היית האור שלנו, למה עזבת אותנו ילד טוב שלי?". 

נכנע לאחר המאבק

רופאיו של אריק בבית החולים "סורוקה" בבאר שבע ניהלו מאבק עיקש על חייו של עופר, אך אתמול נאלצו לקבוע את מותו. איתן עופר, אביו המאמץ של אריק, ידע שהסיכויים אינם לטובת בנו - אך שמר כל העת על אופטימיות זעירה - עד הסוף המר. "אני תקווה שיוכלו להשיב אותו לחיים", אמר האב יום למחרת התאונה.

"הילד הטוב, המקסים, הטהור יצא כמו כל ילד בישראל לנפוש קצת אחרי הלימודים, והתאונה התרחשה במקום שאף אחד בר דעת לא מסוגל להאמין שזה יכול לקרות: בתוך העיר, ברחובות שלנו, על המדרכות, במעבר חציה. איפה שיש ילדים תמימים, נשים עם עגלות וקשישים".

אביו המאמץ של אריק ידע שהפגיעה הקשה שאריק ספג בגזע המוח לא הותירה לא הרבה סיכוי. למרות זאת, בני משפחתו ליוו אותו בימים האחרונים והתפללו ליד מיטתו לנס.

חקירת התאונה נמשכת

במשטרה ממשיכים לחקור את נסיבות התאונה. מפרטי האירוע עולה כי שני הילדים קיבלו זכות קדימה מרכב שעצר להם במעבר חציה. בזמן שהתחילו לחצות את הכביש עם אופניהם, הגיח רכב נוסף, שעל פי החשד לא נתן זכות קדימה, ופגע בשני הילדים.

מתנדב איחוד הצלה חנניה ליינר, שהגיע בין הראשונים לזירת התאונה, סיפר לחדשות 2 באינטרנט על האירוע הקשה. "כשהגענו למקום מצאנו שני ילדים ושני זוגות אופניים שרועים על הכביש", לדברי המתנדב. "אחד הילדים היה מחוסר הכרה והשני צווח מכאב כאשר התחלנו בטיפול".