סוף עצוב: מאות בני אדם הביאו הערב למנוחות בבית העלמין באופקים את אריק עופר, הילד בן ה-12 שנפטר אמש מפצעיו בבית החולים, לאחר שלושה ימים במהלכם נלחם על חייו. אריק נפצע אנושות ביום ראשון בשעה שרכב על אופניו עם חברו ברחוב דרך הטייסים באופקים.

למרות המחלוקת עם המועצה הדתית, שביקשה לקבור את הילד במקום אחר בשל היותו מוגדר "חסר דת", הערב הוא נקבר בחלקה היהודית של בית העלמין באופקים.

"אריק ילד מתוק שלי", מיררה בבכי אינה עופר, אמו של אריק, לקול זעקות הקהל הרב. "אל תלך לי, אני אוהבת אותך. אתה תמיד תהיה בלב שלי. אתה חסר לי, בלעדיך זה לא חיים. אתה היית האור שלנו, למה עזבת אותנו ילד טוב שלי?". 

נכנע לאחר המאבק

ההורים בוכים על קברו של אריק, ארכיון
ההורים בוכים על קברו של אריק, הערב | צילום:

רופאיו של אריק בבית החולים "סורוקה" בבאש שבע ניהלו מאבק עיקש על חייו של עופר, אך אתמול נאלצו לקבוע את מותו. איתן עופר, אביו המאמץ של אריק, ידע שהסיכויים אינם לטובת בנו - אך שמר כל העת על אופטימיות זעירה - עד הסוף המר. "אני תקווה שיוכלו להשיב אותו לחיים", אמר האב יום למחרת התאונה.

"הילד הטוב, המקסים, הטהור יצא כמו כל ילד בישראל לנפוש קצת אחרי הלימודים, והתאונה התרחשה במקום שאף אחד בר דעת לא מסוגל להאמין שזה יכול לקרות: בתוך העיר, ברחובות שלנו, על המדרכות, במעבר חציה. איפה שיש ילדים תמימים, נשים עם עגלות וקשישים".

אביו המאמץ של אריק ידע שהפגיעה הקשה שאריק ספג בגזע המוח לא הותירה לא הרבה סיכוי. למרות זאת, בני משפחתו ליוו אותו בימים האחרונים והתפללו ליד מיטתו לנס.

חקירת התאונה נמשכת

במשטרה ממשיכים לחקור את נסיבות התאונה. מפרטי האירוע עולה כי שני הילדים קיבלו זכות קדימה מרכב שעצר להם במעבר חציה. בזמן שהתחילו לחצות את הכביש עם אופניהם, הגיח רכב נוסף, שעל פי החשד לא נתן זכות קדימה, ופגע בשני הילדים.

מתנדב איחוד הצלה חנניה ליינר, שהגיע בין הראשונים לזירת התאונה, סיפר לחדשות 2 באינטרנט על האירוע הקשה. "כשהגענו למקום מצאנו שני ילדים ושני זוגות אופניים שרועים על הכביש", לדברי המתנדב. "אחד הילדים היה מחוסר הכרה והשני צווח מכאב כאשר התחלנו בטיפול".