במסדרונות בית החולים סורוקה בבאר שבע קיוו בימים האחרונים שאריק עופר, הילד שנדרס על ידי נהג מונית שעה שרכב על אופניו באופקים, יצליח להתגבר על הפציעות הקשות ולהישאר בחיים. אך למרבה הצער, לאחר שלושה ימים של מלחמה בלתי מתפשרת על חייו, נדם ליבו של אריק. אחרי הקרב של אריק על חייו, אביו יצא למאבק על הבאתו לקבורה.

אריק הוא ילד מאומץ ומוגדר חסר דת, לכן הרבנות חוקרת את שורשיו ומנסה לבדוק האם אריק היה יהודי. איתן, אביו המאמץ של אריק, פנה לראש עיריית אופקים, לשרים, לחברי כנסת ולאישי ציבור כדי שישפיעו על החלטת הרבנות ויאפשרו לקבור את אריק כיהודי, בבית הקברות באופקים שם נולד וגדל, ושם גם מת.

חברו רומן עדיין לא יודע

"סדר הבריאה הופר", אמר איתן עופר, "אנחנו הולכים לקבור ילד בן 12 שלא חטא, אלא עבר במעבר חצייה כנדרש בחוק". בהמשך דבריו, פנה איתן אל כל אזרחי בישראל בפנייה נרגשת: הילחמו בתאונות הדרכים. "תעצרו כאן ועכשיו את הקטל בכבישים בישראל", אמר איתן, "אנחנו קוטלים את עצמנו, ולצערי טוב יותר מאשר אויבנו".

רומן וורופייב, חברו של אריק שנפצע קשה אף הוא בתאונה, עבר היום ניתוח נוסף ומצבו משתפר. אך בכל פעם כשהוא פוקח את עיניו, השאלה הראשונה אותה הוא שואל את בני משפחתו היא לשלומו של אריק. דימיטרי, אביו של רומן, אמר כי הם נמנעים בשלב זה מלבשר לרומן את הבשורה הקשה, מחשש להרעה במצבו.