בית משפט השלום בקריית גת שיחרר בצהריים למעצר בית בתנאים מגבילים את ישר ישורון, נהג המיניבוס שעל פי החשד גרם לתאונת הרכבת הקטלנית בה נהרגו שבעת בני משפחת ברנשטיין-גוטשטיין.

בנוסף הוצא נגד ישורון, שישהה בבית חמותו, צו עיכוב יציאה מהארץ למשך 180 יום. כמו כן הוא הפקיד את דרכונו ו-20 אלף שקלים כערבות לכך שלא ינסה להימלט מישראל. במהלך הדיון טען נציג המשטרה כי ישורון מסר גרסאות שאינן עולות בקנה אחד עם המציאות בשטח ואינו משתף פעולה כנדרש. בית המשפט דחה את הטענות וקבע כי הוא אינו מסוכן לציבור ושייתכן שהעייפות בשל שעות החקירה הארוכות ומצבו הבריאותי הקשו עליו לענות על שאלות החוקרים.

"הוא מרגיש איום ונורא, שהוא אשם", סיפר פרקליטו, עו"ד אלי כהן, וציין כי מרשו לא ניסה לפרוץ את המחסום, כפי שטענה המשטרה. "יש כאן אי הבנה מוחלטת שתתברר בסופו של דבר", הסביר עו"ד כהן והביע שביעות רצון מהחלטת בית המשפט: "אין לו כוונה ללכת לשום מקום. יש לו שישה ילדים, הוא אינו מסוכן לציבור ואין חשש שיימלט מהארץ".

"אני נהג זהיר"

ביום ראשון שיחזר ישורון את אשר אירע זמן קצר לפני ההתנגשות סמוך לקיבוץ גת שלושה ימים קודם לכן. "אני נהג זהיר מאוד", ציין בפני חוקרי המשטרה.

מיד לאחר התאונה אמר הנהג לבני משפחתו הוא מוכן לקבל כל עונש שייתנו לו. "הוא במצב נפשי קשה מאוד ולא יודע את נפשו מרוב צער", העידו מקורביו.

הסיבה לתאונה: שוחח עם נוסעי המיניבוס

מחקירת המקרה עד כה עולה שהסיבה לתאונה היא העובדה שישורון שוחח עם יושבי המיניבוס במהלך הנסיעה, ולכן לא שם לב לתמרורים ועלה על פסי הרכבת.

מאות בני אדם ליוו את מסע ההלוויה של בני משפחת ברנשטיין, שיצא ביום שישי בבוקר מבית הכנסת קרלין-סטולין שבשכונת מאה שערים בירושלים. בני המשפחה - אריה ברנשטיין, בן 43, רעייתו רבקה בת 41, ילדיהם: יוחנן בן 16, חנה בת 14, מרדכי אהרון ברנשטיין בן 9, הבת מלכה גוטשטיין, בת 21 שהייתה בהריון ובנה התינוק - מרדכי אהרון גוטשטיין בן השנה וחצי, כולם נקברו בהר המנוחות.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אסון הרכבת: סיקור מיוחד

7 נהרגו בתאונת רכבת בדרום

נוסעת ברכבת: המראות במקום קשים

תזכורת: נהגים ישראלים משתוללים על הפסים

נהג הרכבת משחזר את התאונה

שלב אחרי שלב: כך התרחשה התאונה

נהג המיניבוס נפצע קל

שר התחבורה לנהגים: קחו אחריות

נהג הקטר: בנס הרכבת לא התפרקה

היחיד ששרד: לא יודע מה קורה עם כולם

שבעת בני המשפחה הובאו למנוחות