הנהג שגרם לתאונה שרד את האסון: שבעה בני אדם נהרגו הערב ושמונה נוספים נפצעו בהתנגשות בין מיניבוס ורכבת סמוך לקיבוץ גת שבדרום. בין ההרוגים: אישה בהיריון, שני ילדים בני 6 ו-4 ומתנדב זק"א שזוהה על ידי חבריו. כל ההרוגים היו נוסעי המיניבוס, אין הרוגים מבין נוסעי הרכבת.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במיניבוס נסעו בני משפחה אחת, אברכים ממרכז הארץ, ונהג שהוביל את הנסיעה - שכנם של בני המשפחה שנהרגו מאותו היישוב במרכז הארץ. מהחקירה הראשונית של בוחני התנועה במשטרה עולה כי נהג המיניבוס פרץ את המחסום למרות שהרכבת היתה קרובה למדי, ונתקע על הפסים.

נהג הקטר לא הספיק לעצור ופגע בעוצמה במיניבוס על הפסים. מעוצמת הפגיעה נמעך כליל חלקו האחורי של המיניבוס, בו ישבו הנוסעים, אולם חלקו הקדמי של רכב ההסעות כמעט ולא ניזוק.

נהג המיניבוס נפצע באורח קל-בינוני, ופונה לטיפול בבית החולים "סורוקה" בבאר שבע. שוטרים הגיעו למיטתו שבבית החולים, שם חקרו אותו על נסיבות התאונה הקטלנית. הנהג סיפר בחקירתו כי לא ניסה "לגנוב" את הפסים, אלא הבחין רק ברגע האחרון במחסום הרכבת שירד ו"לא הספיק לבלום את הרכב".

7 הרוגים באסון הרכבת הכבד

כוחות גדולים של מד"א, משטרה ומסוקים של חיל האוויר הוזעקו בסביבות השעה 19:30 בערב לכביש 353, בין קריית גת לקיבוץ גלעון, בעקבות הדיווח על התאונה הקטלנית והחלו לחלץ את הפצועים, להעניק סיוע במקום ולפנות את הנפגעים לבתי החולים "סורוקה" בבאר שבע, "ברזילי" באשקלון ו"קפלן" ברחובות. מצבם של שניים מהם מוגדר בינוני, שישה נוספים נפצעו קל. 

כל שבעת ההרוגים הם בני משפחה אחת, ובהם גם אישה בהיריון ושני ילדים, בני 4 ו-6. אחד ההרוגים הוא מתנדב זק"א, וחבריו המתנדבים שהגיעו לזירת התאונה הקשה נאלצו לזהות גם את גופתו.

הערכה: נהג המיניבוס פרץ את המחסום

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי המיניבוס שהסיע אברכים ממרכז הארץ פרץ את המחסום במהירות, נתקע על המסילה ונפגע מהרכבת עמוסת הנוסעים שעשתה דרכה מצפון לדרום. 

נהג הרכבת שהבחין בכלי הרכב ניסה לבלום - אך ללא הצלחה. "ראיתי אותו מרחוק - אבל הוא נסע מהר מדי בשביל לעצור", העיד הנהג. "כנראה הוא דיבר עם הנוסעים ולא שם לב למחסום".

"זה נראה כמו זירת פיגוע"

"זה נראה כמו זירת פיגוע", סיפרו עדי ראייה מזועזעים. "כולם התחילו לרוץ לעבר הפתחים", שיחזרה אביטל אברמזון, נוסעת ברכבת. "היו צעקות, רצו שמועות. כולם ניסו לברר מה קורה?"

"אני מתוסכל", הדגיש יצחק (חקי) הראל, מנכ"ל רכבת ישראל. "שוב פעם נהג שלא מציית לחוק גורם לאירוע קשה". גם שר התחבורה ישראל כ"ץ הפנה אצבע מאשימה כלפי הנהגים. 

"יותר מלהציב תצפיתן, להסדיר את הזזת הכביש להקטנת חיכוך ולפרסם תשדירים בכל כלי התקשורת - לא ניתן", אמר השר וציין כי הורה להקים ועדת בדיקה שתחקור את האירוע הקשה.

בהכנת הידיעה השתתפו יואב אבן, משה נוסבאום, חיים ריבלין ואורן אהרוני

תאונה קטלנית בדרום - סיקור מיוחד:

7 נהרגו בתאונת רכבת בדרום

נוסעת ברכבת: המראות במקום קשים

תזכורת: נהגים ישראלים משתוללים על הפסים

נהג הרכבת משחזר את התאונה

שלב אחרי שלב: כך התרחשה התאונה

שר התחבורה לנהגים: קחו אחריות

נהג הקטר: בנס הרכבת לא התפרקה

היחיד ששרד: לא יודע מה קורה עם כולם

שבעת בני המשפחה הובאו למנוחות