נהג הרכבת יורם וייס התקשה לשחזר אמש את התאונה הקטלנית. קטר הרכבת בו נהג, התנגש אמש במהירות 120 קמ"ש במיניבוס שעצר על פסי הרכבת, ושבעה בני משפחה אחת נהרגו. לווייס אין ספק כי נהג המיניבוס, הוא האשם בתאונה.

"הייתי במרחק 400 מטר מהמפגש עם הכביש כשהבחנתי ברכב הנוסע במהירות מופרזת לכיוון המחסום", סיפר וייס. "הבנתי שהוא לא מתכוון לעצור, התחלתי לבלום ואז ראיתי אותו פורץ את המחסום וישר הפעלתי את בלמי החירום". בעוד הרכבת מתקרבת למיניבוס, הבין וייס כי הנהג פשוט לא זז מהמסילה. "חשבתי שהוא ימשיך, ייסע קדימה או אחורה, אבל הוא לא זז".

"ראיתי אנשים עפים"

וייס, שנוהג ברכבות כבר 30 שנה, סיפר כי ההתנגשות הייתה בלתי נמנעת. "התנגשתי במיניבוס וראיתי אנשים עפים", הוא מספר.

נהג הקטר בטוח כי האשמה לתאונה מוטלת על נהג המיניבוס ישר ישורון, שנפצע בינוני בתאונה. לדעתו, הנהג דיבר עם אחד הנוסעים ולכן לא הבחין שהוא מתקרב לפסי הרכבת. "כשהוא קיבל מכה מהמחסום הוא הבין שהוא נמצא בסכנה ובלם במקום להאיץ את הרכב".

"בנס הרכבת לא התהפכה מהפסים", סיפר וייס שנותר לו להתנחם בכך שנמנע אסון גדול יותר.

לאחר הליך זיהוי שנמשך שעות ארוכות, התירה המשטרה לפרסם את שמותיהם של שבעת ההרוגים מאסון הרכבת אמש סמוך לקיבוץ גת: אבי המשפחה - אריה ברנשטיין, בן 43, רעייתו רבקה בת 41, ילדיהם: יוחנן בן 16, חנה בת 14, מרדכי אהרון ברנשטיין בן 9, הבת מלכה גוטשטיין, בת 21 שהייתה בהריון ובנה התינוק - מרדכי אהרון גוטשטיין בן שנה וחצי.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תאונה קטלנית בדרום: דיווח מיוחד

7 נהרגו בתאונת רכבת בדרום

נוסעת ברכבת: המראות במקום קשים

תזכורת: נהגים ישראלים משתוללים על הפסים

שלב אחרי שלב: כך התרחשה התאונה

נהג המיניבוס נפצע קל

שר התחבורה לנהגים: קחו אחריות

נהג הקטר: בנס הרכבת לא התפרקה

היחיד ששרד: לא יודע מה קורה עם כולם

שבעת בני המשפחה הובאו למנוחות