אחרי שכונה "המחבל היהודי" ונחשד בלפחות ארבעה מקרי רצח, חיים פרלמן משוחרר לביתו: בית משפט המחוזי בפתח תקווה החליט הבוקר לדחות את ערעור המשטרה וקבע כי פרלמן ישוחרר למעצר בית למשך 15 ימים.

פרלמן ישהה בביתו ב-15 הימים הקרובים מבלי שיותר לו ליצור קשר עם אחרים במשך 45 הימים הקרובים. בנוסף הוטלו עליו הגבלות נוספות ובהן צו איסור יציאה מהארץ  למשך חצי השנה הקרובה וערבויות כספיות שיצטרך להפקיד. משמעות ההחלטה היא שבהיעדר ראיות חדשות, האיש שנחשד בארבעה מקרי רצח יהפוך לאדם חופשי מבלי שיוגש נגדו כתב אישום.

לאחר ההחלטה הודיע איתמר בן גביר, חברו של פרלמן שמלווה אותו בתהליך המשפטי נגדו, כי השניים יקיימו מסיבת עיתונאים לרגל השחרור בה הם צפויים למסור הודעה.

אמש הורה בית משפט השלום לשחרר את פרלמן למעצר בית, אך המשטרה ערערה על ההחלטה, ובית המשפט הוציא צו עיכוב לשחרור היום נדחה כאמור. במהלך הדיון אתמול בבית המשפט השלום, נטען על ידי נציג המשטרה כי אחד מקורבנותיו של פרלמן זיהה אותו במהלך מסדר. למרות זאת, הורה בית המשפט לשחרר את פרלמן למעצר בית, תוך שהוא מותח ביקורת נוקבת על חוקרי השב"כ, וקובע שכל מהלכי החקירה בחודש שחלף מאז שנעצר פרלמן - לא הניבו ראיות של ממש שיאפשרו הגשת כתב אישום נגדו.

למרות הביקורת הקשה והחלטת בית המשפט, השב"כ הודיע אתמול כי החוקרים עדיין רואים בפרלמן חשוד מרכזי ברצח ארבעה פלסטינים ובדקירתם של שבעה נוספים, אך מודים שיש פער בין המידע שיש להם לבין הראיות שהצליחו לאסוף.

עוד בנושא "המחבל היהודי":

נועם פדרמן: "פרלמן קיבל 25,000 ש"ח מהשב"כ"

פעיל ימין נעצר בחשד לרצח 3 פלסטינים

צפו: המחבל היהודי מוסר את גרסתו למצלמות