במהלך 12 השנים האחרונות מנהלים בשב"כ ובמשטרת ירושלים חקירה בנוגע לשלושה מקרי רצח של ערבים בבירה. מאז, מחפשים כוחות הביטחון אחרי הרוצח, ללא הצלחה. לפנות ערב הותר לפרסום כי המשטרה עצרה את חיים פרלמן, פעיל ימין קיצוני, בחשד שביצע את שני מקרי הרצח.

פרלמן נעצר אתמול בביתו שבגבעת וושינגטון. היום האריך בית משפט השלום בירושלים את מעצרו ביממה נוספת. למרות החשדות הכבדים, מקורביו של פרלמן ועורך דינו טוענים כי מדובר במעצר שהתבצע ללא כל סיבה. עו"ד עדי קידר המייצג את פרלמן ציין היום כי "בימים הקרובים הציבור הולך להיחשף לאחת הפרשיות המביכות ביותר בהן היה מעורב השב"כ".

גורמי השב"כ: פרלמן הוזה

מקורביו של פרלמן טוענים כי במהלך החודשים האחרונים נפגש פרלמן מספר פעמים עם סוכני שב"כ, שניסו לגייסו כסוכן ולהדיחו לבצע עבירות אלימות כלפי פלסטינים. מקורביו, ובהם פעיל הימין איתמר בן-גביר טוענים כי פרלמן הקליט את אותן שיחות עם סוכני השב"כ, מה שהביא בסופו של דבר למעצרו -כנקמה של השב"כ. 

המקורבים הוסיפו כי השב"כ ביקש מפרלמן כחלק מהעבירות העתידיות - גם לפגוע בשיח' ראאד סלאח', מנהיג בפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית. עוד אומרים המקורבים שפרלמן קיבל תשלום עבור פעולותיו העתידיות.

גורמים בשב"כ אמרו כי הם מכחישים את הטענות שהועלו כנגדם. "פרלמן מפנטז", הם אמרו, "הדברים שהוא אומר רחוקים מאוד מהמציאות".

השבוע: תושב יצהר נעצר בחשד להרג נער פלסטיני

לפני יומיים עוכב לחקירה מתנחל תושב יצהר, בן 37, על ידי שוטרי ימ"ר מחוז ש"י, בחשד למעורבות בהרג נער פלסטיני בן 16 סמוך לרמאללה בחודש מאי האחרון. החשוד נחקר במשרדי משטרת מחוז ש"י ובסיום החקירה הוחלט לשחררו לביתו ללא תנאים מגבילים. חקירת האירוע נמשכת.

האירוע המדובר התרחש במאי האחרון סמוך לרמאללה, בשעה שמספר נערים פלסטינים יידו אבנים לעבר כלי רכב ישראלים. אחד מנהגי הרכב, ככל הנראה, שלף נשק וביצע ירי לעבר הנערים. בעקבות האירוע טענו כלי התקשורת הפלסטינים כי נער בן 16 מהכפר סנג'יל שליד רמאללה נהרג מירי מתנחלים. בשב"כ ובמשטרה פתחו בחקירה בניסיון לאתר את הנהג היורה.