מחבל יהודי או סוכן שגויס לפגוע בערבים בשליחות השב"כ? מעצרו של חיים פרלמן שהותר היום לפרסום, חשף חשדות חמורים כלפי פעיל ימין שדקר תושבים פלסטינים באופן סדרתי. פרלמן עצמו מכחיש את המעשים וטוען כי מדובר במעשה נקם של השב"כ נגדו.

"במצב הנפשי שהייתי ובכסף שהביאו לי הייתי מודה גם ברצח ארלוזרוב", כך אמר בראיון בלעדי בהול שהעניק שלשום לחדשות 2. הוא הגיע עם פיאה ותחפושת מחשש שהשב"כ ינסו לפגוע בו כיוון שלטענתו, מנסים להלביש עליו תיק אחרי שנכשלו להדיח אותי לבצע פעולות שונות. "נתנו לי מספיק כסף שהייתי מוכן להודות בכל דבר. מנסים להלביש עליי משהו: רצח או ניסיון לרצח.

"הבטחתי לשב"כ מידע ללא הוכחות"

חיים פרלמן נעצר אמש בביתו בחשד לשלושה מעשי רצח. בשנים 1998-1999 נרצחו בירושלים שלושה ערבים בדקירות סכין. השב"כ ומשטרת ירושלים השקיעו כוחות ומאמצים ניכרים, אך לא הצליחו לעצור אותו, אתמול הוא נעצר בחשד שהוא הדוקר הסדרתי. הוא היה מזוהה עם תנועת כ"ך של חיים כהנא, אך לדברי חבריו פעילי הימין מדובר בעלילת שווא. "מדובר בחציית קווים אדומים של המשטרה ושל שירות הביטחון הכללי", אמר איתמר בן גביר בתגובה למעצרו.

לדברי חבריו, ארגון השב"כ ניסה לגייס אותו לפגיעה בערבים, ובהם גם בשייח' ראאד סלאח, אך לאחר שסירב - ניסו לנקום בו. לטענתו של פרלמן, הוא גוייס לשב"כ לפני כחצי שנה. והמציא עדויות בתמורה לסכומי הכסף שנתנו לו בשב"כ. "אמרתי להם שאני מוכן לספר הרבה דברים בתנאי שלא יבקשו ממני עדויות והוכחות".

שב"כ: הפגישות עם פרלמן - במסגרת החקירה נגדו

משירות הביטחון הכללי נמסר בתגובה כי: "ההחלטה על מעצרו של פרלמן התקבלה לאחר שבמשך תקופה של מספר חודשים התנהל מאמץ מודיעיני, בשיתוף משטרת ישראל ובליווי צמוד של הפרקליטות, בניסיון לקבל מידע נוסף ביחס לחשדות החמורים כנגדו.

"מאמץ זה כלל, בין היתר, מספר פגישות שקיימו עמו אנשי שירות הביטחון הכללי לפני מספר חודשים וכן פעולות איסוף מודיעיניות נוספות - והכל בניסיון להביא לעיבוי המידע אודותיו. במהלך הפעולות התקבלו חיזוקים ואימותים לחשדות במעורבותו של פרלמן בעבירות בהן נחשד.

"למותר לציין כי כל הפעולות שהתבצעו נועדו לשמש כבסיס לחקירתו בחשדות חמורים אלה. כל טענה המייחסת לשב"כ כוונה לניסיון להדחה של פרלמן משוללת כל יסוד. כל הפעולות בוצעו במטרה לפענח פיגועי רצח קשים בהם חשוד פרלמן".