הרב יורם אברג'ל | ארכיון (צילום: Mendy Hechtman/Flash90)
מעצרו הוארך. הרב יורם אברג'ל | צילום: Mendy Hechtman/Flash90

בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (א') בארבעה ימים את מעצרו של הרב יורם אברג'ל, שנעצר הלילה במסגרת חקירת החשד לפרשת סחיטה באיומים במהלך מערכת הבחירות לראשות העיר נתיבות. הרב אברג'ל הוא מקורבם של ראש ארגון הפשע שלום דומרני, שנעצר יחד עם 6 מאנשיו במסגרת החקירה, ושל ראש העיר יחיאל זוהר שניצח בבחירות. הוא נחשב ליריבו של הרב יעקב איפרגן המכונה "רנטגן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהחלטתו כתב השופט מנחם מזרחי כי "קיים חשד סביר לביצוע העבירות המיוחסות לחשוד". פרקליטו של אברג'ל עו"ד מנחם רובינשטיין אמר כי "קשה להתרשם מכך שעיתוי המעצר הוא עיתוי זר בהקשר למה שקורה בימים האחרונים. המשטרה רוצה להוכיח לציבור שהיא עושה משהו". הוא ביקש מבית המשפט שלא להיעתר לבקשת המשטרה - להאריך את מעצרו של הרב אברג'ל ב-16 ימים.

נציג המשטרה בדיון ציין כי "הרב מסר את גרסתו, שמבחינות רבות אינה עולה בקנה אחד עם הראיות שבידנו". השופט מזרחי קיבל חלקית את בקשת המשטרה והאריך את המעצר עד יום רביעי הקרוב.

הורשע בסחיטה באיומים. דומרני (צילום: חדשות2)
שלום דומרני | צילום: חדשות2

המשטרה: הרב לא ניסה לברוח

לאחר שאמש נעצר העבריין הבכיר שלום דומרני, יחד עם שישה מאנשיו, בחשד שהיו מעורבים בניסיון להטיית תוצאות הבחירות לראשות העיר נתיבות, עצרו הלילה החוקרים את הרב אברג'ל, שעל פי החשד מקורב לדומרני וליחיאל זוהר שנבחר לתפקיד ראש העיר.

בשעות הלילה עצרו השוטרים את הרב בנמל התעופה בן גוריון, זמן קצר לפני שהיה אמור להמריא לחו"ל. במשטרה הדגישו כי הרב לא ניסה לברוח וכי נסיעתו היתה מתוכננת מראש. במקביל, היום צפויה המשטרה להביא את דומרני ואת אנשיו לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון.

במסגרת החקירה עלה, כי אחד הגורמים שאוים היה "הרנטגן", הרב יעקב איפרגן. בין היתר, עלה חשד כי דומרני ואנשיו איימו בשיחות ישירות ובשיחות טלפון על אזרחים ואף פגעו ברכוש. בשלב זה לא חושדים במשטרה כי כתוצאה מהפרשה הוטו תוצאות הבחירות בעיר.