מהי הסיבה בגללה נעצר שלום דומרני? ניסיון להטות את תוצאות הבחירות בנתיבות הוא שלפי החשד הוביל למעצר הערב (ש') של ראש ארגון הפשיעה בדרום ביחד עם שישה מאנשיו. לפי פרקליטיהם של כמה מהחשודים, במשטרה חושדים בנוסף כי במסגרת הפרשה, חברי הקבוצה סחטו בין היתר באיומים את "הרנטגן", הרב יעקב איפרגן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהחשדות עולה כי דומרני ואנשים ניסו להבטיח את בחירתו של יחיאל זוהר לתפקיד ראש עיריית נתיבות. זוהר אכן הביס את המועמד איל מסיקה וזכה במירוץ לבחירות בעיר.

בין היתר עלה חשד כי דומרני ואנשיו איימו בשיחות ישירות ובשיחות טלפון על אזרחים ואף פגעו ברכוש. בשלב זה לא חושדים במשטרה כי כתוצאה מהפרשה הוטו תוצאות הבחירות בעיר.

"עשרות שוטרים תחת איום". אהרונוביץ', ארכ | צילום: חדשות 2

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' הודיע הערב בתוכנית "פגוש את העיתונות" כי יחידה לה"ב 433 עצרה ראש ארגון פשע גדול בישראל. עד מהרה התברר כי העצור הוא שלום דומרני החשוד ביחד עם שישה מאנשיו בפרשה של סחיטה באיומים בנתיבות.

דומרני נעצר במסגרת חקירה שמנהלת יחידה 433 בשיתוף פרקליטות מחוז דרום. במסגרת המעצרים ערכה המשטרה חיפושים בבתיהם של החשודים. דומרני וששה מאנשיו יובאו להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשון לציון מחר בצהריים.

המעצר מבטא את מדיניות המשטרה בעת האחרונה. מאז גל החיסולים האחרון הוחלט על פעילויות נגד עבריינים. דומרני ואנשיו יחקרו על ניסיון הסחיטה וההטייה בבחירות, אותן עבירות בגינן נעצרו, אך הם גם יישאלו על ניסיון החיסול באשקלון.

אחת ההערכות היא כי מעצרו של דומרני וששת אנשיו תוכנן למחר, אך הוקדם. "עיתוי המעצר הוא כדי להראות לציבור: הנה אנחנו עוצרים אנשים - למרות שהם טענו קודם שלא דומרני עומד מאחורי הפיצוצים אלא שניסו לפוצץ אנשים שלו, אמר עורך דינו של דומרני, משה שרמן, "הכל כדי להרגיע את הציבור ולהגיד 'הנה עצרנו ראש ארגון פשע'".

אהרונוביץ': משפחתי נמצאת תחת איום

"לא יעלה על הדעת שייפגעו בעובד המערכת, אם זה פרקליט או שוטר", אמר אהרונוביץ' על המאבק בחיסולים בריאיון ל"פגוש את העיתונות, "עשרות שוטרים נמצאים תחת איום". 

אהרונוביץ' סיפר בריאיון כי משפחתו שלו מאויימת מזה ארבע שנים. "צריך להמשיך ולטפל וזו חובתינו", הבטיח השר לביטחון הפנים, "כבר עשינו הרבה פעולות. 400 איש נמצאים בבתי הסוהר. יש לנו מעצרים וסוכלו מספר אירועים קשים".

בדרך לבחירות חדשות?
האם היה ניסיון להטות הבחירות? ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

עוד ציין השר כי יעשה הכל כדי לפענח את ניסיון החיסול של הפרקליט בתל אביב והארגון שעומד מאחוריו יטופל. "הדברים נאמרו בצורה ברורה, צריך לתת לנו את הכלים. זה טרור לכל דבר ואנחנו נטפל באירועים האלה".

לדבריו, לא ניתן להגיד שהמשטרה לא עובדת. "אם היו הכלים היינו עושים יותר", אמר, "אנחנו מנהלים מלחמה היא לא תיגמר ביום ולא בחודש, אבל ראשי הארגונים יהיו בבתי הסוהר".