מורה בבית הספר "לב שמחה" באשדוד נפצע קל בפלג גופו העליון לאחר שעל פי חשד, שלושה נערים ירו לעברו באקדח אוויר - ונמלטו מהמקום. המשטרה פתחה בסריקות אחר החשודים במעשה, ופתחה בחקירת נסיבות האירוע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי הדיווח שהגיע למשטרה בשעות הצהריים, שלושת הנערים חלפו על פני המורה מחוץ לשערי בית הספר כשהם רכובים על אופניים, ואחד מהם ביצע את הירי. לאחר המעשה נמלטו השלושה מהמקום. המורה מסר עדות במשטרה, ודיווח כי בני הנוער נראו כבני 14.

"לא ייתכן שתופעת האלימות כנגד מורים רק מתעצמת ומחריפה", מסר בתגובה חבר הכנסת יואל רזבוזוב (יש עתיד). "התקיפה של המורה הייתה יכולה להימנע אם מערכת אכיפת החוק לא הייתה מתייחסת לזה כאל מעשה קונדס, אלא כתקיפה בנסיבות מחמירות. אם התלמידים התוקפים היו נענשים בחומרה - הם לא היו מתקבלים כגיבורים בעייני חבריהם. זו הסיבה שהגשנו את הצעת חוק להחמרת הענישה כנגד מורים - אסור שנגיע ליום בו מורה יירצח".

מוקדם יותר החודש, פרצו שני קטינים לבית ספר באילת, בו אינם לומדים, וירו כדורי פלסטיק באמצעות אקדח "אייר-סופט" לעבר מורה. המורה ספגה פגיעה מאחד הכדורים, ונפצעה קלות בגבה. בתגובה, הודיע ארגון המורים על השבתת הלימודים למשך יום אחד בחינוך העל-יסודי בעיר.

מדוברות המשטרה נמסר כי הם רואים באירוע "מעשה תקיפה חמור", ועצרה את שני הקטינים. בנוסף, חברת האבטחה המספקת שירותי שמירה לבית הספר זומנה לשימוע בפני קצין משטרה והתנהלות החברה והמאבטח במקום תיבדק.